Juna-Trans lepsza od Bielawianki w 1/32 Pucharu Polski!

W 1/32 Pucharu Polski Juna Trans Stare Oborzyska podejmowała drugoligową Bielawiankę Bielawa. Przyjezdne od początku spotkania chciały zdominować rywalki i odważnie napierały na bramkę Juny. Podopieczne Marcina Adamczaka konsekwentnie grały w obronie i wyprowadzały groźne kontrataki co poskutkowało strzeloną przez Wiktorię Szymankiewicz bramką na 1:0. Prowadzenie gospodyń nie trwało długo, a Bielawianka doprowadziła do remisu za sprawą Kruk.

Po zmianie stron Juna zaczęła kreować akcje i coraz śmielej atakowały bramkę gości. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Juna znów wychodzi na prowadzenie po strzale Krzyżańskiej. Wynik na 3:1 podwyższyła Laura Czudzińska strzelając bramkę z rzutu wolnego – tak mecz podsumowała Ola Godlewska.

Z redakcyjnego obowiązku należy dodać, że mecz stał na niezłym poziomie. Faworytkami przed meczem była drużyna z Bielawy, po pierwsze grają w wyższej lidze i ostatnio osiągają dobre wyniki. Jednak po raz kolejny to boisko weryfikuje wszystko.

Padły cztery bardzo ładne gole. Pierwszą bramkę meczu zdobyła Wiktoria Szymankiewicz wykorzystując błąd zawodniczek Bielawianki. Druga trafienie w meczu miało miejsce po błędzie obrony gospodyń. Ładnego gola zdobyła Zuzanna Kruk. Trzecia bramka padła po rzucie rożnym. W zamieszaniu podbramkowym najwyżej wyskakuje Dominika Krzyżańska kierując piłkę do siatki. Ozdobą tego spotkania było czwarte trafienie. Był to majstersztyk Laury Czudzińskiej! Bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego z około 30 metrów zatrzepotało w siatce bramki Bielawianki!

Juna-Trans Stare Oborzyska – Bielawianka Bielawa 3:1 (1:1)

16′ Wiktoria Szymankiewicz, 60′ Dominika Krzyżańska, 63′ Laura Czudzińska – 26′ Zuzanna Kruk

Juna-Trans: Sobkowiak, Ruta, Skrzypek, Mania, Kortus, Matyja, Wlekła, Szymankiewicz, Bródka, Krzyżańska, Czudzińska
Rezerowe: Godlewska, Wańska, Łuczak, Masztalerz, Dorynek, Bucher, Błażejewska
Trener Marcin Adamczak

Bielawianka: Szczepanik, Z.Kruk, M.Kruk, T.Kruk, Grabska, Gródka, Tylak, Raszkowska, Kapłon, Pryczek
Rezerwowe: Stępień, Miluniec, Walczak
Trener Sebastian Głogowski