Juna-Trans lepsza od KA 4 w derbach Wielkopolski!

W spotkaniu 13. kolejki grupy II trzeciej ligi kobiet doszło do derbów Wielkopolski. W Pakosławiu KA 4 podejmowało ekipę ze Starych Oborzysk.

Pierwsza połowa tego spotkania toczyła się pod dyktando Juny. KA 4 od początku spotkania nastawiły się na zbudowanie szczelnej defensywy i w pierwszej połowie ani razu nawet nie znalazły się w polu karnym rywalek. Dominika Dewicka była bezrobotna i jej jedynym zajęciem było dogrzewanie się w trakcie spotkania.

W ostatnich pięciu minutach i w doliczonym czasie gry przyjezdne miały naprawdę kilka dogodnych okazji na zdobycie bramki. W 40 minucie Wlekła uderzała głową obok bramki po ładnej akcji Ostrowskiej z Ostant, Dwie minuty później skrzydłowa Juny uderzała ponownie głową. Tym razem nad bramką. Skorupska uderzyła tuż obok słupka a okazje bramkowe w pierwszej odsłonie zakończyła Wlekła ponownie uderzając nad bramką.

60 minuta przyniosła pierwsze trafienie w tym spotkaniu! Do dośrodkowania z rzutu rożnego kapitalnie wyskoczyła Matyja i uderzeniem głową umieściła piłkę w siatce. Pięć minut później powinno być 0:2. Skorupska fenomenalnie minęła golkiperkę KA 4 i miała przed sobą pustą bramkę. Zamiast strzelić chciała wręcz wbiec z piłką do bramki i w ostatniej chwili została powstrzymana przez interweniującą ofiarnym wślizgiem Kołodziejczak. Wynik spotkania został ustalony w doliczonym czasie gry. Ostrowska kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego umieściła piłkę w siatce i trzy punkty zasłużenie pojechały do Starych Oborzysk!

Za tydzień w niezwykle ciekawym spotkaniu Juna-Trans podejmie na własnym terenie LFA Szczecin.

Ka 4 resPect Krobia – Juna-Trans Stare Oborzyska 0:2 (0:0)

60′ Wiktoria Matyja,  90+2′ Eliza Ostrowska

KA 4: Kaczmarek – Penier, Łagoda, Bańkowiak, Szymczak, Chuda, Roszkowiak, Śniegucka, Kołodziejczak (C), Nowak, Jasiak
W rezerwie: Dworniczak, Miłoszykk, Kilar, Grad, Andrzejczak
Trener Paweł Janas

Juna-Trans: Dewicka – Adamska, Skrzypek, Czudzińska, Ostant, Skorupska, Matyja (C), Wlekła, Zembroń, Sutkowska, Ostrowska
W rezerwie: Godlewska, Masztalerz, Halasz, Białożyt, Jankowska, Lichtenstein, Szymankiewicz

Nie wyrażam zgody na użycie zdjęć przez fanpage Wielkopolska Piłka Kobieca i inne związkowe strony. Możliwe tylko i wyłącznie udostępnienie odnośnika w postaci linku do strony.