Juna-Trans liderem III ligi po zwycięstwie w meczu na szczycie z LFA Szczecin!

W spotkaniu 14. kolejki grupy II trzeciej ligi kobiet doszło do starcia na szczycie. Wobec pauzującego w tej kolejce Lecha starcie drugiej w tabeli Juny z trzecim LFA miało dodatkową stawkę. Zwycięzca tego spotkania zostawał liderem tabeli!

Pierwsza połowa wyraźnie toczyła się pod dyktando gospodyń. Już w 10 minucie Skorupska miała znakomitą sytuację na otwarcie wyniku. Piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce. Dwanaście minut później w swoim stylu z rzutu wolnego uderzyła Czudzińska. Ponownie poprzeczka uratowała przyjezdne przed stratą bramki. 27 minuta przyniosła w końcu bramkę. Skorupska uderzyła głową pomiędzy nogami Kaszewskiej, piłka zatrzymała się na słupku. Snajperka Juny była jednak najszybsza i dobitkę umieściła pewnie w siatce. Kiedy wydawało się, że gospodynie zejdą do szatni z prowadzeniem w 42 miał miejsce rzut wolny dla LFA. Piotrowska ładnie uderzyła nad murem. Dewicka odprowadzała jedynie piłkę wzrokiem gdy ta wpadła do bramki.

Po przerwie przewagę na boisku miały zawodniczki ze Szczecina, ale nie mogły znaleźć sposobu na bramkarki Juny. Gospodynie za to straszyły rywalki kontrami i uderzeniami z rzutów wolnych. W 49 i 75 minucie groźnie z rzutów wolnych uderzała Ostrowska, Kaszewska jednak skutecznie broniła te strzały. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 77 minucie. Ostant w pełnym biegu zeszła z prawego skrzydła i uderzyła w długi róg. Ponownie obramowanie bramki uratowało szczecinianki. Na szczęście dla gospodyń na posterunku była Skorupska i ponownie skutecznie wykończyła akcję! LFA miało jeszcze okazję na doprowadzenie do remisu. W 87 minucie sam na sam z Godlewską znalazła się Ordon jednak uderzyła obok bramki.

Juna-Trans Stare Oborzyska – LFA Szczecin 2:1 (1:1)

27, 77′ Dobrosława Skorupska – 42′ Katarzyna Piotrowska

Juna-Trans: Dewicka (56′ Godlewska) – Ostrowska, Czudzińska, Skrzypek, Zembroń (63′ Lichtenstein) – Matyja (C), Sutkowska – Ostant, Szymankiewicz (56′ Ładniak), Wlekła – Skorupska

LFA: Kaszewska – Bojaczuk (65′ Węgielnik), Szwed-Kaszycka, Piotrowska, Biskupska (46′ Filipowicz), Włodarczyk, Tarnowska (C), Hejnowska (85′ Lehmann), Wytlib, Nowak, Ordon

Nie wyrażam zgody na użycie zdjęć przez fanpage Wielkopolska Piłka Kobieca i inne związkowe strony. Możliwe tylko i wyłącznie udostępnienie odnośnika w postaci linku do strony.