Juna-Trans wygrywa w Szczecinie z LFA w starciu na szczycie!

Pierwsze emocje miały miejsce jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Na rozgrzewce urazu dostała podstawowa bramkarka z Oborzysk Marta Sobkowiak i w jej miejsce wskoczyła Aleksandra Godlewska. 

Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem. Widać było, że obie drużyny podeszły z respektem do siebie. Bardziej klarowne okazje na zdobycie bramki miały gospodynie i gdyby prowadziły to zasłużenie. Futbolówka jednak raz zatrzymała się na poprzeczce, a raz przeleciała minimalnie nad nią.

Po przerwie spotkanie było zdecydowanie bardziej otwarte. Obie ekipy z pasją przeszły do ofensywy. W 49 minucie na prowadzenie wyszły zawodniczki z Oborzysk! Wysoki pressing opłacił się. Dośrodkowanie z prawej flanki w pole karne skutecznie zamknęła Karolina Wlekła i otworzyła wynik spotkania! Siedem minut później Juna podwyższyła prowadzenie. Dobre przejęcie piłki w środku pola i Skorupska popisała się fantastycznym rajdem przez połowę boiska zakończonym skutecznym strzałem obok bramkarki!  W 77 minucie prostopadłym podaniem w pole karne została uruchomiona Wlekła i precyzyjnym uderzeniem w długi róg podwyższyła prowadzenie! Trzecie trafienie podziałało bardzo motywująco na gospodynie, które nie mając nic do stracenia rzuciły się do ofensywy. Stworzyły naprawdę kilka groźnych akcji ale tylko raz zdołały skierować piłkę do siatki. W 81 minucie Godlewska źle wypiąstkowała piłkę, która błyskawicznie wrócila do bramki. Futbolówka już za pierwszym razem przekroczyła linię bramkową, jednak dopiero po skutecznej dobitce Szwed-Kaszyckiej sędzina odgwizdała bramkę.

LFA Szczecin – Juna-Trans Stare Oborzyska 1:3 (0:0)

81′ Magdalena Szwed-Kaszycka – 49, 77′ Karolina Wlekła, 56′ Dobrusia Skorupska

Widzów: około 150 (w tym 30 osób z Oborzysk)

LFA: Lichy, Szews, Poczopko, Jasińska (72′ Pydyszewska), Sakalus (71′ Cyrulewska), Szwed-Kaszycka, Trzcińska, Piotrowska, Tarnowska, Zaniewska, Hejnowska
Trener Katarzyna Tarnowska

Juna-Trans: Godlewska, Nowak, Skorupska (61′ Wańska, 74′ Mania), Ruta, Skrzypek, Ostant (81′ Białożyt), Kortus, Matyja, Wlekła, Szymankiewicz (46′ Zembroń, 86′ Bródka), Masztalerz (46′ Adamska)
Trener Marcin Adamczak