Juniorki KA 4 resPect Krobia najlepsze w Mrzeżynie, seniorki na miejscu piątym!

Juniorki KA 4 resPect zwyciężyły w halowym turnieju rozegranym nad polskim morzem.

Turniej zarówno w przypadku juniorek jak i seniorek podsumował trener Łukasz Walczak: Wyjechaliśmy w piątek po zajęciach szkolnych, by w sobotę rano rozpocząć zmagania na sali sportowo – widowiskowej w Mrzeżynie. W turnieju wzięło udział 10 drużyn, które podzielono na dwie grupy. W pierwszej fazie turnieju odnosimy trzy zwycięstwa i jedną porażkę, co daje nam drugie miejsce w grupie. W półfinale spotykamy się z najgroźniejszą drużyną czyli kadrą Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. W czasie 8 minut nikt żadna z drużyn nie zdobyła bramki i o awansie do finału decydowały karne. To nasze zawodniczki lepiej uderzały i broniły. Swoje strzały wykorzystała Julia Drożak i Weronika Szlachetka, a uderzenia przeciwniczek obroniła Kornelia Kaczmarek. W finale spotykamy się z AP Kotwicy Kołobrzeg i podobnie jak we wcześniejszym spotkaniu zwycięzcę wyłaniają rzuty karne. Ponownie pewnym strzałem popisała się Drożak, a po chwili Kaczmarek broni uderzenie zawodniczki z Kołobrzegu. Drugą bramkę strzela dla nas Zuzanna Śniegucka, a Kornelia Kaczmarek wybrania kolejny strzał przeciwniczek i tym samym wygrywamy cały turniej w kategorii U14.

Julia Drożak została wybrana MVP turnieju, Kornelie Kaczmarek okrzyknięto najlepszą bramkarką imprezy, a Weronika Szlachetka otrzymała wyróżnienie najlepszej zawodniczki w swojej drużynie.

W Mrzeżynie wystąpiły: Kornelia Kaczmarek, Julia Drożak, Zuzanna Śniegucka, Weronika Szlachetka, Zuzanna Józefiak, Maria Fabisiak, Zuzanna Sojka, Zofia Kubiak, Małgorzata Rychel oraz Asia Leśniak.

W Mrzeżynie wystąpiły również nasze seniorki. Od dwóch wygranych nasze zawodniczki rozpoczęły rywalizację w grupie na turnieju w Mrzeżynie, trzeci mecz kończy się naszą minimalną porażką, natomiast w czwartym mecz remisujemy 2:2. Dwa zwycięstwa, remis i jedna porażka nie dają nam awansu do półfinału i mimo naprawdę dobrej gry musimy zadowolić się meczem o piąte miejsce. Z turniejem żegnamy się wygrywając 4:0. Mimo, że zagraliśmy tylko 5 spotkań to nasza zawodniczka Dobrusia Skorupska została królem strzelców z siedmioma bramkami na koncie. Wyróżniona została również Agata Polowczyk, której nadano tytuł najlepszej obrończyni turnieju.

W kategorii open wystąpiło dziesięć naszych zawodniczek: Kasia Rychel, Agata Polowczyk, Julia Sierpowska, Dobrusia Skorupska, Klaudia Łuczak, Wiktoria Podworska, Wiktoria Poślednik, Weronika Berus, Wiktoria Łyszczak, Julia Kołodziej

[envira-gallery id="12586"]

Tekst: Łukasz Walczak (trener KA4)
Zdjęcia klubowe