KA 4 resPect zdobywcą wojewódzkiego Pucharu Polski!

Finałowe starcie wojewódzkiego finału Pucharu Polski kobiet odbyło się w Wolsztynie. Miejscowy Grom podejmował KA 4 resPect Krobia. Zwycięstwo było przepustką do Pucharu Polski na szczeblu centralnym i możliwość zmierzenia się z rywalami z wyższej półki!

Lepiej w to spotkanie weszły zawodniczki Gromu i były bliskie otwierającego trafienia w 5 minucie. Kuberska minęła bramkarkę, ale w ostatniej chwili powstrzymała ją powracająca Polowczyk. Po tej akcji przewagę na murawie zyskało KA 4, ale nie znalazły sposobu na zdobycie bramki. Najbliżej tego było w 20 minucie. Wpierw Grońska z wolnego trafiła tuż koło bramki, by chwile później w sporym zamieszaniu w polu karnym ostatecznie niebezpieczeństwo oddaliła defensywa Gromu. W 23 minucie gospodynie wyszły na prowadzenie! Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Górskiej, która głową skierowała piłkę do siatki. Długo radość Gromu nie trwała. Siedem minut później piłkę po zagraniu z rzutu wolnego do własnej bramki skierowała Siejek. Krobianki chciały pójść za ciosem, ale wpierw Skorupska straciła piłkę, a uderzenie jej koleżanki z narożnika pola karnego ze spokojem wybroniła Cisowska.

Trzy minuty po wznowieniu KA 4 miało okazje na objęcie prowadzenia. Dośrodkowanie Podwroskiej okazało się jednak za głębokie i jej koleżanki nie zdążyły do piłki zanim opuściła boisko. W 51 minucie Grom ponownie objął prowadzenie. Przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się Siejek! Po okresie spokojniejszej gry do odrabiania strat rzuciła się ekipa z Krobii. Swój cel dopięły w 69 minucie. Dośrodkowanie z wolnego Nowak po koźle zamknęła głową Sierpowska i posłała piłkę do siatki obok zaskoczonej Cisowskiej. Piłkarki KA 4 poszły za ciosem. Dośrodkowanie z lewego skrzydła Podwroskiej przepięknym wolejem na bramkę zamieniła Pietrzak. Do końca spotkania nacierały na bramkę podopieczne Filipa Kolasy, ale Pietrzak i Skorupska zostały powstrzymane przez Cisowską. Końcówka spotkania to był teatr jednego aktora. W 88 minucie Podwroska uderzyła z półwoleja tuż pod poprzeczką nad bezradną bramkarką Gromu. Pięć minut później Wiktoria kolejnym przepięknym uderzeniem ustaliła wynik spotkania na 5:2.

Grom Wolsztyn – KA 4 resPect Krobia 2:5 (1:1)

23′ Katarzyna Górska, 51′ Dominika Siejek – 30-sam’ Dominika Siejek, 69′ Julia Sierpowska, 71′ Amanda Pietrzak, 88, 90+3′ Wiktoria Podwroska

Widzów: około 100

Sędziny: Katarzyna Lisiecka-Sęk, Olga Pietrzykowska, Magdalena Krzemińska, Paulina Kolatorska

Grom: Wiktoria Cisowska – Paulina Kuberska, Marta Maćkowiak (89′ Aleksandra Dreier), Julia Bimkiewicz (90+3′ Karolina Przybyła), Aleksandra Piszczek (73′ Agnieszka Sikorska), Klaudia Kuberska, Dominika Siejek (90+3′ Adrianna Foryś), Marta Wańska (88′ Eliza Karaś), Katarzyna Górska, Patrycja Domagała, Oliwia Galusik (90′ Kamila Kozłowska)

KA4: Kornelia Kaczmarek – Dorota Wełyczko, Klaudia Grońska, Amanda Pietrzak, Wiktoria Podwroska, Izabela Chuda (86′ Wiktoria Łyszczak), Agata Polowczyk, Julia Sierpowska, Dobrosława Skorupska (81′ Ewelina Dziermańska), Julia Kołodziejczak (60′ Anna Dworniczak), Katarzyna Nowak

[ngg src=”galleries” ids=”102″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]