Karol Gardzielewicz wypożyczony do Warty Poznań

20-letni pomocnik Karol Gardzielewicz został wypożyczony z Miedzi Legnica do Warty Poznań, z którą podpisał roczny kontrakt. To kolejny młodzieżowiec w kadrze „Zielonych” na nowy sezon Fortuna 1. Ligi.

Młody zawodnik pomyślnie przeszedł testy w zespole trenera Piotra Tworka. Karol Gardzielewicz trenuje w Poznaniu od ubiegłego tygodnia. Zagrał też w sparingach z Olimpią Grudziądz i Śląskiem Wrocław.

Pochodzący z Gorzowa Wlkp. zawodnik jesienią ubiegłego rojku występował w Chojniczance Chojnice, dla której rozegrał 9 spotkań i strzelił gola w Fortuna 1. Lidze. Wcześniej na zapleczu ekstraklasy wystąpił w 3 meczach w barwach Miedzi Legnica. To z tego klubu został wypożyczony do „Zielonych”. Nowy gracz poznańskiej drużyny ma ma 171 cm wzrostu, waży 62 kg.

– Trener Warty Poznań Piotr Tworek zna mnie z Chojniczanki Chojnice i nie ukrywam, że teraz osoba trenera przyciągnęła mnie do klubu. Przyszedłem do Warty Poznań, żeby grać jak najwięcej i zdobywać doświadczenie w I lidze. Chcę jak najwięcej wnieść do drużyny, strzelić kilka goli i pomóc Warcie Poznań w zdobywaniu punktów. Zależy mi też na tym, żeby się rozwijać, bo w końcu jestem jeszcze młody. Gram głównie jako lewy, prawy pomocnik, ale kiedyś występowałem też jako ofensywny, środkowy pomocnik, więc jeśli byłaby potrzeba, to tam również mogę być ustawiany – mówi Karol Gardzielewicz.

– Pozyskaliśmy Karola jako młodzieżowca z myślą o tym, by grał u nas na prawym skrzydle. Właśnie na tej pozycji będziemy chcieli wystawiać młodzieżowca w tym sezonie – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf. – Karol wystąpił w dwóch sparingach i szczególnie w meczu ze Śląskiem Wrocław pokazał się z dobrej strony. To zawodnik, który ma już doświadczenie zdobyte w I lidze. Cieszymy się, że jest z nami i mamy nadzieję, że pomoże Warcie Poznań w lepszej i skuteczniejszej grze w ofensywie.

Karol Gardzielewicz jest ósmym nowym zawodnikiem w kadrze Warty Poznań w porównaniu z poprzednią rundą. Tego lata kontrakty z „Zielonymi” podpisali: obrońcy Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra, Aleks Ławniczak i Nikodem Fiedosewicz, pomocnicy Mariusz Rybicki i Mateusz Kupczak oraz napastnik Gracjan Jaroch.

Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań