Kolejne okazałe zwycięstwo Juny-Trans Stare Oborzyska!

W drugiej kolejce do Starych Oborzysk przyjechała ekipa UAM Poznań. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando ekipy gospodyń, która niepodzielnie rządziła na boisku od pierwszej do ostatniej minuty potwierdzając bardzo dobrą dyspozycję na początku sezonu!

Ekipa Juny już w drugiej minucie otworzyła wynik spotkania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę uderzeniem głową zamieniła Wlekła. Skrzydłowa gospodyń trzy minuty później wpisała się ponownie na listę gospodyń wypuszczona prostopadłym podaniem sam na sam z Kanią. W 16 minucie Ruta znalazła się w sytuacji jeden na jednego z bramkarką UAM-u i uderzyła prosto w nią. Sześć minut później posłuchała wskazówek trenera i w identycznej sytuacji minęła dryblingiem rywalkę i podwyższyła na 3:0. 27 minuta to kolejna okazja kapitan Juny. Tym razem futbolówka trafiła w poprzeczkę! 31 minuta to karny dla gospodyń. Kortus uderzyła jednak za bardzo w środek bramki i jej uderzenie obroniła Kania. Praktycznie każda akcja podopiecznych trenera Adamczaka pachniała bramką. W 35 minucie Wlekła doskonale wbiegła w pole karne i zagrała wzdłuż bramki. Krzyżańska jednak nie zdołała zamknąć akcji. Sześć minut później była jednak już na posterunku i skutecznie wykończyła zagranie z lewej flanki.Minutę później Szymankiewicz przejęła piłkę w środku pola i indywidualnym rajdem skutecznie wykończyła akcję!

Zaraz po wznowieniu gry padła szósta bramka dla gospodyń. Prostopadłym podaniem z głębi pola została uruchomiona Ruta i nie dała żadnych szans bramkarce rywalek. Kolejna akcja i kolejne zagrożenie dla UAM-u. Kania w sytuacji sam na sam powstrzymała jednak Kortus. Dwa rzuty rożne gospodyń to kolejne nerwy w defensywie gości. Za pierwszym razem Ruta została zablokowana, następnie żadna z koleżanek nie zamknęła mocno bitej piłki przez Wlekłą. W 51 minucie w końcu do siatki trafiła Kortus. Wygrała walkę bark w bark z rywalką i podwyższyła na 7:0! Sześć minut później hattricka skompletowała kapitan gospodyń. Ruta perfekcyjnie minęła Kanię i skierowała piłkę do pustej bramki. 64 minuta to kolejna indywidualna akcja Wlekłej, która również skompletowała hattricka skutecznym wykończeniem akcji! Najpiękniejsze trafienie tego spotkania padło jednak dwie minuty później! Przepięknym uderzeniem z dystansu popisała się Matyja nie dając żadnych szans bramkarce UAM-u. Gospodynie do końca kontrolowały boiskowe wydarzenia próbując podwyższyć wynik spotkania. Najbliżej tego były w 75 minucie ale wychodzącą sam na sam Szymankiewicz w ostatniej chwili powstrzymała Kyorekhyan.

Gospodynie po raz drugi w tym sezonie zanotowały zwycięstwo 10:0 i dają jasny sygnał, że ich celem jest II liga. Najpewniej tak jak w poprzednim sezonie ich głównym rywalem będzie KA 4 resPect.

Juna-Trans Stare Oborzyska – AZS UAM Poznań 10:0 (5:0)

2, 5, 64′ Karolina Wlekła, 22, 46, 57′ Zofia Ruta, 41′ Dominika Krzyżańska, 42′ Wiktoria Szymankiewicz, 51′ Nikola Kortus, 66′ Wiktoria Matyja

Widzów: około 80

Juna-Trans: Marta Sobkowiak – Aleksandra Nowak (61′ Bogna Jankowska), Zofia Ruta, Zofia Skrzypek (67′ Sonia Białożyt), Weronika Mania (70′ Natalia Adamska), Joanna Ostant (72′ Martyna Dorynek), Nikola Kortus (52′ Klaudia Masztalerz), Wiktoria Matyja, Karolina Wlekła (76′ Natalia Miszkiewicz), Wiktoria Szymankiewicz, Dominika Krzyżańska
Trener Marcin Adamczak

AZS UAM: Anna Kania – Anna Dobek (54′ Armina Kyorekhyan), Dobrochna Wierzbicka, Katarzyna Guźniczak (79′ Agata Spławska), Małgorzata Makowska, Daria Saukens, Angelika Okupnik (67′ Anita Płuciennik), Zuzanna Kusz, Martyna Szymanek, Karolina Ziółek, Katarzyna Wilmanowicz