Kolejne okazałe zwycięstwo Przemysława!

Już w trzeciej minucie po raz pierwszy zawodnicy Przemysława zaatakowali, ale udało się wywalczyć jedynie rzut rożny. Kłos odpowiedział ładnym rozegraniem po rzucie wolnym. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła 3 uderzył z 17 metra tuż obok słupka. W jedenastej minucie szybką akcję przeprowadzili gospodarze. Marcin Hołysz dośrodkował po ziemi do Roberta Ciapy, który otworzył wynik. Po okresie spokojniejszej gry w 27 minucie jeden z obrońców Kłosa zagrał we własnym polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego na bramkę zamienił Artur Sobczak. Pięć minut później goście mieli fantastyczną okazję na zmniejszenie strat. Doskonałe dośrodkowanie trafiło do 11, który z woleja trafił w spojenie! Jeszcze przed przerwą Kłos mógł zdobyć kontaktową bramkę. Ale uderzenie 10 z około 20 metra po rykoszecie przeleciało nad bramką.

Z wysokiego C drugą połowę rozpoczął Przemysław chcąc jak najszybciej rozstrzygnąć losy spotkania, ale brakowało skuteczności. Kłos przetrzymał natarcie i sam przejął inicjatywę na boisku spychając rywala do defensywy. Młodzi zawodnicy z Poznania często musieli się ratować dalekimi wykopami na uwolnienie. Obraz gry zmienił się kiedy na boisku pojawili się podstawowi zawodnicy Przemysława. W 69 minucie Rottmann przepięknym uderzeniem zdjął pajęczynę z bramki Kłosa. Minutę później mogło być już 4:0, ale podcinkę Kacpra Banasiaka nad bramkarzem w ostatniej chwili wybiła 2. Drugiej okazji sam na sam już nie zmarnował podwyższając prowadzenie Przemysława. W 80 minucie Jacek Grządzielewski wrzuciła futbolówkę wprost na głowę Banasiaka. Sześć minut później napastnik gospodarzy mógł cieszyć się z hattricka. Juszczak został uruchomiony prostopadłym podaniem i wyłożył piłkę koledze, któremu pozostało dostawić nogę. Minutę później indywidualną akcją popisał się Rottmann i posyłając futbolówkę do siatki obok wychodzącego bramkarza ustalił wynik na 7:0!

Przemysław Poznań – Kłos Gałowo 7:0 (2:0)

11′ Robert Ciapa, 28(k)’ Artur Sobczak, 69, 87′ Tobias Rottmann, 75, 81, 86′ Kacper Banasiak

Przemysław: Jan Dziedziela – Piotr Widerski, Artur Sobczak, Dawid Macioszek, Mariusz Dotka, Robert Ciapa (C), Jędrzej Staszewski, Marcin Hołysz, Bartosz Filipiak, Bartosz Przebieracz, Tobias Rottmann

Rezerwowi: Franciszek Zaradzki – Jacek Grządzielewski, Damian Krygier, Piotr Koprowski, Norbert Juszczak, Kacper Sworacki, Kacper Banasiak

Kłos: Waldemar Mazurowski – Krystian Wojciechowski, Jacek Gil, Filip Pawlak, Dawid Jankowski (C), Jakub Kamiński, Bartosz Romańczuk, Michał Kąkol, Jędrzej Kąkol, Mikołaj Nizio, Patryk Król, Mikołaj Maćkowiak

Rezerwowi: Krzysztof Boruń, Dawid Chudziak, Jakub Zberus, Filip Wesołek, Michał Zarzyński, Patryk Józefowicz