Kolejne pewne zwycięstwo swarzędzkiej Unii!

W dwunastej kolejce IV ligi Unia Swarzędz podejmowała u siebie Orkana Śmiłowo.

W 9 minucie Tomasz Neumann otworzył wynik meczu. “Mobilny”wpisał się  na listę strzelców finezyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Mimo wielu doskonałych sytuacji po stronie gospodarzy (m.in. słupek po strzale Krzysztofa Stępińskiego) przez długi czas było tylko 1:0. Dopiero w 43. minucie swarzędzanie wypracowali drugie trafienie. Mateusz Świergiel dostał futbolówkę ze środka boiska i strzałem po ziemi umieścił ją w bramce Orkana.

Na początku drugiej połowy Unici za bardzo się odkryli, co wykorzystali przyjezdni. W 53. minucie Mateusz Tatera minął Andrzeja Budnika i wepchnął piłkę do pustej kasty “Dumy Swarzędza”. Później piłkarze ze Śmiłowa albo nie dochodzili do sytuacji strzeleckich albo defensywa SKS-u poprawnie wywiązywała się ze swoich zadań. Ofensywa  Unii również w tym czasie nie próżnowała. Sześć minut przed ostatnim gwizdkiem Krystian Antczak – po fenomenalnej akcji z Dominikiem Nowackim ustalił rezultat spotkania na 3:1.

Unia Swarzędz – Orkan Śmiłowo 3:1 (2:0)

9′ Tomasz Neumann, 42′ Mateusz Świergiel, 84′ Krystian Antczak 84′ – 53′ Mateusz Tatera

Widzów 450

Unia: Budnik, W.Antczak, Soboń, Stępiński (Węcławek), Świergiel, Neumann, Pawłowski, Koralewski, Kistowski (Nowicki), K.Antczak (Nowak), Remlein (Brylewski)

Orkan: Czapla, A. Mikołajczak, Purczyński, Zieliński, Jagodziński (Kozak), Ryczek (Pietrowski), Wypusz (Ginda-Kopeć), S.Mikołajczak, Tatera, Kosiński (Koc), Fertikowski

[envira-gallery id=”9969″]

Tekst: Jan Piechota/Unia Swarzędz