Kolejne trzy punkty UAM-u w Ekstraklasie!

W zaległym spotkaniu ósmej kolejki Ekstraklasy Futsalu Kobiet UAM Poznań podejmował toruńską Gwiazdę. W składzie gospodyń pojawiły się nowe (i stare) twarze. Po raz pierwszy w granatowo-białych barwach zaprezentowały się Małgorzata Anusiak oraz Katarzyna Gozdek. Do tego do zespołu prosto z Kanady powróciła Alicja Busza.

Początek meczu był spokojnym widowiskiem. Futsalistki Gwiazdy próbowały zaskoczyć rywalki młodzieńczą fantazją, UAM z kolei w swoim stylu budował akcje atakiem pozycyjnym. Od siódmej minuty zaczęło się ostrzeliwanie bramki strzeżonej przez Adrianę Banaszkiewicz. Lob Ady Sikory zatrzymał się na poprzeczce, a uderzenia Jankowskiej, Nowak oraz Falborskiej lądowały na słupku. Przewaga gospodyń została dopiero udokumentowana w 14 minucie. Jankowska indywidualnym rajdem ściągnęła na siebie rywalki, odegrała do Jacewicz, która umieściła pewnie piłkę w bramce! Dziewięć sekund przed końcem Ala Zając była górą w starciu z Banaszkiewicz i zdobyła typowego gola do szatni.

Po przerwie młode zawodniczki z Torunia nie mając nic do stracenia zaczęły śmielej atakować. UAM również szukał trzeciego trafienia, które dałoby pełną kontrolę nad spotkaniem. Jednak to Gwiazda jako pierwsza w drugiej połowie umieściła piłkę w siatce. Doskonały przechwyt i kontra 2 na 1 przyniosła kontaktowe trafienie. Toruńskie kontry były niezwykle groźne dla poznanianek, często wywoływane stratami. Na kłopoty Alicja! Po trzech dniach od powrotu do Polski Ala Busza ładnym uderzeniem z dystansu dała drugi oddech swojej ekipie! Końcówka spotkania nie przyniosła większych emocji, obie ekipy zostawiły sporo zdrowia na parkiecie i nie były w stanie wykrzesać z siebie nic więcej.

Podopieczne Wojciecha Weissa w sobotę udają się do Warszawy na starcie z AZS AWF-em, a sezon zasadniczy zakończą u siebie 2 lutego meczem z SGGW Warszawa.

AZS UAM Poznań – Gwiazda Toruń 3:1 (2:0)

14′ Anna Jacewicz, 20′ Alicja Zając, 34′ Alicja Busza – 29′ Agnieszka Pencherkiewicz

UAM: Anna Napierała, Małgorzata Ładniak, Alicja Zając, Patrycja Falborska, Adrianna Sikora – Małgorzata Anusiak, Anna Jacewicz, Aleksandra Jankowska, Alicja Busza, Monika Nowak, Paula Fronczak, Katarzyna Gozdek

Gwiazda: Adriana Banaszkiewicz, Daria Gul, Julia Frelik, Agnieszka Pencherkiewicz, Julia Olkiewicz – Natalia Gabryszewska, Myroslava Fisenko, Marta Muszyńska, Angelika Kwiatkowska, Weronika Nowicka

[envira-gallery id="16943"]