Kotwica Kórnik w pierwszej lidze!

Piłkarki Kotwicy do meczu podeszły bardzo na luzie, wiadomo awans już wcześniej sobie zapewniły. Zupełnie inaczej do meczu podeszły młode piłkarki rezerw ekstraklasowej Olimpii Szczecin. Grały bardzo twardo i walczyły o każda piłkę co wywołało konsternację na trybunach oraz w szeregach piłkarek Kotwicy. Po 18 minutach zawodniczki ze Szczecina prowadziły 3:0!

Bardzo szybko za zmiany w ustawieniu drużyny wzięła się trenerka Kotwicy. Pod koniec pierwszej połowy doszło do bardzo przypadkowej / dziwnej sytuacji. Dwie piłkarki z Kórnika zderzyły się ze sobą w walce o piłkę. Niestety Ładniak i Dziabaszewska zostały zmienione z powodu kontuzji. Dziabaszewska musiała skorzystać z pomocy karetki i trafiła do szpitala. Justynie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Po przerwie trenerka Hanna Sokół puściła do boju wszystkie swoje młode lwice. W efekcie druga połowa stała się bardziej wyrównana. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Wynik nie przeszkodził żeby zaraz po końcowym gwizdku piłkarki Kotwicy świętowały w iście karnawałowym stylu. Lały się kubły z  wodą na trenerkę , strzelały szampany, odpalono race …w telegraficznym skrócie niezapomniana feta. Uściskom i wzajemnym gratulacjom nie było końca, każdy z każdym chciał mieć fotkę z tego historycznego meczu! Przed meczem Martyna Boguszyńska dostała pamiątkową koszulkę z okazji rozegrania 100 spotkań ligowych w barwach Kotwicy.

Dziewczynom z Kórnika życzymy powodzenia w I lidze!

Kotwica Kórnik – Olimpia II Szczecin 0:3 (0:3)
Bramki: 7′ Iwanek (k), 10′ Brodzik, 18′ Pydyszewska.

Widzów około 70.

Kotwica: Magoń, Dura, Jaskuła, Szprync, Ładniak, Weber, Sikora, Dziabaszewska, Chojnacka, Boguszyńska, Telążka. Na zmiany wchodziły : Paluch, Fronczak, Grzybkowska, Piasecka, Martyna Pustkowiak, Maja Pustkowiak, Kruger.
Trenerka Hanna Sokół

Olimpia: Pastusiak, Surmiak, Bagińska, Brodzik, Iwanek, Pietkun, Hejnowska, Pydyszewska, Przelicka, Wiązowska, Oleszkiewicz. Na zmiany wchodziły: Jaguszewska, Biernat, Lipejko, Czarnecka, Konopka.