Kotwica lepsza o jedno trafienie od drugiej Polonii

Na inaugurację wiosnę w drugiej wielkopolskiej grupy III ligi Kotwica Kórnik zmierzyła się z Polonią II Poznań. Niedzielny mecz skomentowały dla nas trzy osoby.
Nasz drużyna zdecydowanie dominowała od początku meczu. Mimo braków kadrowych (gra w 11 bez zmian), cała drużyna włożyła w ten mecz dużo pracy. Zrobiliśmy to, co kazał nam trener. Grając z takim przeciwnikiem jak Polonia wiedziałyśmy, że nie będzie łatwo, dlatego każda z nas dała z siebie 100% Szczególnie wyróżniała się Marysia Haremska, która po meczu została przez nas (Kotwice) wybrana najlepszą zawodniczką. – powiedziała strzelczyni bramki Martyna Piasecka.
 
Wiktoria Kornat z Polonii tak oceniła spotkanie: Myślę, że wynik meczu dla każdej z nas jest rozczarowujący. Gra była chaotyczna, miałyśmy dużo niepotrzebnych strat, a gdy nadarzała się dobra okazja do strzelenia bramki to nie potrafiłyśmy tego wykorzystać. Mecz z gatunku: przeanalizować i zapomnieć. Teraz skupiamy się już na kolejnym meczu i obyśmy z meczu z Kotwicą wyciągnęły wnioski i dzięki temu w kolejnym spotkaniu zdobyły 3 punkty.
 
Dla nas każdy mecz jest wyzwaniem ze względu na bardzo wąską kadrę jaką dysponuję. Dziewczyny miały dać z siebie wszystko, ale też miały świadomość, że nie ma nikogo na zmianę w razie jakiejś słabości.Sam mecz z naszej strony wyglądał bardzo pozytywnie, cieszy fakt że w całym meczu przeprowadziliśmy kilka akcji zakończonych groźnych strzałami no i przede wszystkim gra na zero z tyłu. Cała linia obrony z 14 letnią bramkarką debiutującą w seniorskiej piłce zagrała bardzo dobre spotkanie. Zwycięstwo zasłużone, bo uważam że o tę jedną bramkę byliśmy tym razem lepsi od ambitnie grających dziewczyn z Polonii – powiedział po meczu trener Kotwicy Norbert Łuczak.
 
Kotwica Kórnik – Polonia II Poznań 1:0 (0:0)
67′ Martyna Piasecka
 
Kotwica: Klaudia Witkowska, Zuzanna Królak, Zuzanna Lewandowska, Marysia Haremska, Karolina Szymańska, Zofia Śmigielska, Martyna Piasecka, Aleksandra Tyl, Sandra Mączyńska, Julia Kaźmierczak, Maja Baranowska
 
Polonia II: Anna Wełna, Zuzanna Bączkowska, Julia Witczak, Asia Markiewicz, Urszula Buczak, Karolina Jasińska, Wiktoria Kornat, Kaja Dziergas, Angelika Lewicka, Dominika Siwak, Martyna Lechna
Na zmiany wchodziły : Marta Hofland, Anna Machowiecka, Martyna Korzeniewska, Martyna Filipowicz, Wiktoria Wolniewicz

Źródło: Polonia II Poznań / zdjęcia Emilia Tomidajewicz

[ngg src=”galleries” ids=”17″ display=”basic_thumbnail”]