Kotwica po zaciętym spotkaniu pokonała Lipno Stęszew

Mecz z konieczności odbył się w Granowie, stadion Kotwicy jest aktualnie w remoncie. Spotkanie liderek drugiej ligi kobiet z Lipnem Stęszew zapowiadało się na łatwe zwycięstwo kórniczanek. Okazało się, że nic bardziej mylnego, piłkarki ze Stęszewa sprawiły sporo kłopotu Kotwicy.

Ciekawsze momenty tego spotkania w telegraficznym skrócie:
7 minuta – Boguszyńska nie strzela karnego;
13 minuta – Konieczna znalazła się w idealnej sytuacji na zdobycie bramki dla Lipna;
16 minuta – Szymankiewicz była w dogodnej sytuacji na zdobycie bramki dla gości;
19 minuta – Konieczna i 1:0 dla Stęszewa po ładnej akcji;
21 minuta – Boguszyńska trafiła w poprzeczkę, dobitka Weber i 1:1;
23 minuta – Boguszyńska ładnie wyszła sam na sam, ale górą Żarnowska;
41 minuta – Żarnowska obroniła groźny strzał Piaseckiej.

Po przerwie bardzo dobra gra z obu stron. Mecz stał się niezwykle żywy!
62 minuta – Weber minimalnie spudłowała;
64 minuta – groźnie w polu karnym kórniczanek;
65 minuta – Boguszyńska tym razem skutecznie z jedenastego metra i 2:1 dla Kotwicy;
74 minuta – dośrodkowanie Boguszyńskiej z lewej flanki do Sikory, która podwyższyła prowadzenie;
88 minuta – Konieczna ładnym strzałem ustaliła wynik na 3:2.

To spotkanie było ciekawym, dobrym widowiskiem z obu stron. Zawodniczki Lipna pozytywnie zaskoczyły będąc wyrównanym rywalem dla Kotwicy i ambitnie walczyły do końca.

Kotwica Kórnik – Lipno Stęszew 3:2 (1:1)

21′ Weber, 65(k)’ Boguszyńska, 74′ Sikora – 19, 88′ Konieczna

Bramki: Weber, Boguszyńska(k), Sikora dla Kotwicy. Konieczna 2 dla Lipna.

Widzów około 80 osób.

Kotwica: Magoń, Boguszyńska, Ładniak, Piasecka, Dziabaszewska, Plewa, Sikora, Weber, Dura, Telążka, Martyna Pustkowiak. Na zmiany wchodziły: Maja Pustkowiak, Fronczak, Kruger, Serafiniak, Szprync, Grzybkowska.
Trenerka Hanna Sokół

Lipno: Żarnowska, Wojtyś, Janowicz, Szymankiewicz, Śliwińska, Sobkowiak, Robakowska, Konieczna, Dąbrowska, Gawron, Kociemba. Na zmiany wchodziły: Łaniczak, Kwiatkowska, Kanellopoulou, Wroóbel, Manuszak, Golczak.