Koziołek lepszy od AP Dębiec w starciu nowych poznańskich ekip!

Na inaugurację grupy 6 wielkopolskiej B Klasy doszło do starcia nowych ekip na piłkarskiej mapie Poznania! Słynący ze szkolenia dzieci i młodzieży Koziołek podejmował Akademię Piłkarską Dębiec.

Pierwsze pół godziny tego spotkania to typowy mecz walki. Dużo starć w środku pola, a jak już dochodziło do akcji podbramkowych brakowało dobrego ostatniego podania. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszedł Koziołek. W 35 minucie ładne dośrodkowanie z prawej flanki trafiło prosto na głowę Elińskiego. Uderzenie jednak było mocno niecelne. W kolejnej akcji po raz kolejny poszło groźne dośrodkowanie z tej samej strefy. Było jednak odrobinę za mocne i wyrzuciło poza światło bramki Kuraszkiewicza, który ostatecznie stracił piłkę na rzecz defensywy rywala. 38. minuta przyniosła już premierową bramkę gospodarzy dzisiejszego starcia w oficjalnym spotkaniu! Dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową na gola zamienił Konrad Olesik.

Po wznowieniu gry obie ekipy nie odstawiały nóg co przyniosło sporą ilość fauli i nerwowości na murawie. Jeśli chodzi o typowo piłkarskie aspekty w drugiej odsłonie zdecydowanie więcej z gry miał zespół Koziołka. W 65 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Rybak, ze spokojem piłkę w koszyczek złapał Cendlak. 71 minuta to kolejny atak gospodarzy. Kęsy uruchomił Depę, uderzenie tego drugiego broni bramkarz APD. Pięć minut przepięknym uderzeniem z 20 metra popisał się Kędzia. Futbolówka przemknęła tuż obok słupka. W 84 minucie ładną zespołową akcję, w której piłka szła jak po sznurku trafiła do Rybaka. Uderzenie zmierzające do bramki zdołał wybić poza boisko Cendlak. Po chwili piłka znalazła się w siatce, ale sędzia asystent zasygnalizował pozycję spaloną Grześkowiaka. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ładnym z uderzeniem dystansu popisał się Kołaczyk. Na raty futbolówkę złapał bramkarz APD.

Koziołek Poznań – Akademia Piłkarska Dębiec 1:0 (1:0)

38′ Konrad Olesik

Widzów: około 50

Koziołek: Sztulpa – Olesik, Grześkowiak, Depa, Brzozowski, Kęsy, Łucki, Eliński, Kołaczyk, Rybak (C), Rudziński
Rezerwowi: Kołodziejczak, Kuraszkiewicz, Polaczyk, Chaliman, Górski, Dudziński, Kędzia
Trener Arkadiusz Garcon

AP Dębiec: Cendlak – Bręczewski, Marczak, Kimmel (C), Schulmann, Wawrzyniak, Barłóg, Dudlik, Lupka, Ciszewski, Krzysztofiak
Rezerwowi: Kowalski, Paluczek, K. Cieślak, D. Cieślak, Bandurski, Kostrzyński, Brychcy
Trener Hubert Brychcy