Kraków stolicą kobiecego futsalu! Trzy krakowskie uczelnie na podium AMP!

W najlepszej czwórce Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet znalazły się: gospodarz turnieju AZS UAM Poznań oraz trzy krakowskie drużyny: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Akademia Wychowania Fizycznego.

W pierwszym półfinale UEK Kraków okazał się lepszy od poznańskiego UAM-u wygrywając po karnych 4:3. Po 24 minutach regulaminowego czasu gry był wynik 1:1. Drugi półfinał to starcie obrońcy tytułu Uniwersytetu Jagiellońskiego z turniejową rewelacją krakowskim AWF-em (który po raz pierwszy zakwalifikował się do finałów). Obie ekipy stworzyły ciekawe widowisko i w drugiej połowie strzeliły cztery bramki. Bardziej utytułowana ekipa (UJ Kraków) wygrała to spotkanie 3:1.

Przed meczami o medale rozegrane zostało jeszcze spotkanie o miejsce 9 pomiędzy AZS UMCS Lublin a AZS Uniwersytetem Gdańskim. O losach tego starcia decydowały rzuty karne, po upływie regulaminowego czasu gry był bezbramkowy remis. W tej wojnie nerwów lepsze okazały się lublinianki, które wygrały 4:3.

W meczu o brąz przetrzebiony przez kontuzje UAM Poznań musiał uznać wyższość krakowskiego AWF-u. Dzięki zwycięstwu krakowianek wiadome było, że całe podium będzie należało do drużyn z grodu Kraka.

Finałowe spotkanie nie zawiodło oczekiwań. Zarówno Jagiellonki jak i Ekonomiczki grały niezwykle szybki i efektowny futsal. W siódmej minucie na prowadzenie UJ Kraków wyprowadziła Weronika Wójcik. 14 sekund po przerwie do wyrównania doprowadziła Julia Szostak. Decydujące trafienie dające czwarty z rzędu mistrzowski tytuł zdobyła Małgorzata Bartosiewicz!

MVP turnieju finałowego: Patrycja Sutkowska (UAM Poznań)
Królowa strzelczyń: Aleksandra Sudyk (WSG Bydgoszcz) 13 bramek
Najlepsza bramkarka: Denisa Mochnacka (UJ Kraków)