Krzysztof Danielewicz wypożyczony do Warty Poznań

Krzysztof Danielewicz spędzi rundę wiosenną tego sezonu w Warcie Poznań. 28-letni pomocnik został wypożyczony z Miedzi Legnica i trenuje już z „Zielonymi” na obozie w Cetniewie.

Urodzony we Wrocławiu zawodnik ma na koncie 92 mecze i 3 strzelone gole w ekstraklasie – w barwach Cracovii, Śląska Wrocław i Górnika Łęczna. Po odejściu z Górnika w 2017 roku trafił do Chojniczanki Chojnice i był jej zawodnikiem do lata 2019 roku. Wówczas to jako najlepszy strzelec drużyny w sezonie 2018/19 (9 bramek w 26 występach) przeniósł się do Miedzi Legnica. W spadkowiczu z ekstraklasy zagrał 19 meczów ligowych (m.in. przeciwko Warcie Poznań, wygranym przez „Zielonych” 2:1 pojedynku z września minionego roku) i 3 w Pucharze Polski. Na zapleczu ekstraklasy Krzysztof Danielewicz zagrał 99 spotkań, zdobył nich 19 bramek i zaliczył 10 asyst.

W obecnym sezonie był podstawowym pomocnikiem Miedzi Legnica (19 występów, gol i asysta w Fortuna 1 Lidze). – W tym okienku transferowym Miedź postanowiła mnie wypożyczyć i stałem się dostępny dla innych klubów na wypożyczenie. Miałem kilka opcji, do których zacząłem się przekonywać, ale zadzwonił do mnie trener Piotr Tworek, z którym znam się z Chojnic, gdzie był asystentem trenera Macieja Bartoszka w Chojniczance. Podszedłem do tego pomysłu entuzjastycznie, bo wiadomo, że Warta ma przed sobą fajny cel do osiągnięcia i z całej stawki jest najbliżej tego celu. A powrót do ekstraklasy to jest moje marzenie, więc nie musiałem się długo zastanawiać po telefonie od trenera, tylko poprosiłem menedżera, żeby jak sprawnie zakończył negocjacje, abym mógł jak najszybciej dołączyć do Warty Poznań. Cieszę się, że jestem już na obozie z nowym zespołem – mówi Krzysztof Danielewicz. – Podobała mi się gra Warty w rundzie jesiennej: bardzo solidna defensywa, dobre utrzymywanie się przy piłce i groźne kontrataki. To styl, który lubię i cenię. Mogę powiedzieć, że po jesiennym meczu rozmawialiśmy z chłopakami w Legnicy o tym, że Warta będzie mocna w tym sezonie i faktycznie jest.

– Uznaliśmy, że potrzebujemy wzmocnienia w środku pola po tym, jak Michał Grobelny został na stałe przesunięty na prawą stronę obrony. Już jesienią brakowało nam trochę jakości piłkarskiej w drugiej linii i wiedzieliśmy, że potrzeba nam większej konkurencji wśród środkowych pomocników. Poczekaliśmy trochę na to, co się dzieje na rynku i okazało się, że jest możliwość pozyskania na zasadzie wypożyczenia Krzyśka Danielewicza i zdecydowaliśmy się na ten ruch. Mam nadzieję, że wzmocni rywalizację w środku pola – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań. – Krzysiek to zawodnik bardzo dobrze wyszkolony technicznie i grający bardzo dobrze w powietrzu. Liczymy na jego dużą jakość piłkarską i wizję w tworzeniu gry.

Krzysztof Danielewicz jest trzecim nowym zawodnikiem w kadrze zespołu trenera Piotra Tworka. Wcześniej na Drogę Dębińską trafił napastnik Mateusz Szczepaniak oraz pomocnik Jakub Apolinarski, który został wypożyczony na to półrocze z Rakowa Częstochowa.

Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań