Krzysztof Kiklaisz wypożyczony do Warty Poznań

21-letni napastnik Górnika Zabrze Krzysztof Kiklaisz został wypożyczony do Warty Poznań do końca tego sezonu Fortuna 1. Ligi. To jedenasty nowy zawodnik w kadrze “Zielonych”

Krzysztof Kiklaisz pochodzi z Opola, jest wychowankiem małego klubu KS Siedlec, z którego trafił do MKS Gogolin, a następnie, w wieku 15 lat – do Górnika Zabrze. Jesienią 2017 roku uzbierał 3 występy w ekstraklasie. Potem nie grał z powodu kontuzji kolana – przeszedł operację rekonstrukcji więzadeł. Zimą tego roku był na obu zgrupowaniach zabrzańskiego klubu, strzelił nawet gola w sparingu, ale potem, w lidze występował tylko w zespole rezerw.

– Cieszymy się, że Krzysiek dołączył do nas. To zawodnik o dużym potencjale i sporym talencie. Niestety, jego dotychczasowa kariera była hamowana przez problemy zdrowotne, ale od ponad roku ma je już za sobą – podkreśla Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań. – Teraz odbudowuje swoją formę i mamy nadzieję, że ten rok będzie dla niego przełomowy, a jednocześnie pomoże nam w ataku. Krzysiek jest napastnikiem lewo- i prawonożnym ,ale też dobrze radzi sobie w powietrzu. Jego wypożyczenie ma związek z kontuzją i operacją Łukasza Spławskiego. Wypożyczenie Krzysztofa Kiklaisza nie oznacza, że zamykamy się na wzmocnienia w tej formacji.

Zawodnik Górnika Zabrze był w ubiegłym tygodniu na testach w Warcie Poznań i trenował z zespołem Piotra Tworka. W czwartkowym sparingu z Dyskobolią Grodzisk zdobył bramkę. Po przejściu testów medycznych podpisał we wtorek kontrakt z „Zielonymi”.

Cieszę się, że jestem w Warcie Poznań. Chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony, jak najszybciej wywalczyć sobie miejsce w składzie i pomóc drużynie w lidze, zdobywając bramki – mówi Krzysztof Kiklaisz. – Jeżeli mi się to uda, to byłaby duża szansa wrócić do Górnika i znów powalczyć w ekstraklasie. Z moim zdrowiem wszystko jest już OK. Gram i trenuję od września ubiegłego roku. Nic się nie dzieje, więc nic, tylko grać. Te trzy występy w ekstraklasie dały mi dużego kopa do pracy i tego, by jak najszybciej się odbudować.

Krzysztof Kiklaisz jest w gronie jedenastu zawodników, którzy pojawili się w kadrze Warty Poznań w tym oknie transferowym. Są to: obrońcy Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra, Aleks Ławniczak, Nikodem Fiedosewicz i Sebastian Olszewski, pomocnicy Mariusz Rybicki, Mateusz Kupczak, Karol Gardzielewicz i Wiktor Długosz oraz napastnik Gracjan Jaroch.

Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań