Lech UAM przypięczętował awans do II ligi!

W spotkaniu ostatniej 22. kolejki grupy II trzeciej ligi kobiet zmierzający po awans Lech Poznań UAM musiał wrócić ze Szczecina z co najmniej jednym punktem. Ich rywal w walce o awans Juna-Trans Stare Oborzyska otrzymał walkower, ponieważ ekipa z Luzina ze względów logistycznych nie była w stanie dojechać na mecz.

Samo spotkanie toczyło się w ponad 30-stopniowym upale co zdecydowanie wpłynęło na obraz widowiska. Te ciężkie warunki sprawiły, że obie drużyny nie atakowały za wszelką cenę, dbając o swoje siły witalne. Wizualnie na boisku przeważały poznanianki, jednak ciężko było im się przebić przez dobrze ustawioną w defensywie ekipę LFA. W 43 minucie znakomicie przedarła się Martyna Lechna, która zagrała piłkę do środka pola karnego. Tam delikatnie czubkiem buta piłkę kopnęła Zofia Rosińska, czym zaskoczyła dobrze broniącą Oktawię Kaszewską.

Kwadrans po wznowieniu gry Lechitki podwyższyły prowadzenie. Znakomicie prawym skrzydłem przedarła się Dominika Kubka i wyłożyła doskonale piłkę Martynie Lechnie. Snajperce Kolejorza pozostało tylko umieścić piłkę w siatce. W 75 minucie gospodynie strzeliły kontaktową bramkę. Doskonałe dośrodkowanie uderzeniem głową wykończyła grająca w przeszłości w poznańskiej Polonii Maria Nowak. To trafienie dodało wiatru w skrzydła LFA co największe nadzieje dawało w Starych Oborzyskach. Najlepsza okazja na wyrównanie stanu spotkania miała miejsce w 80 minucie. Uderzenie Sandry Lehmann zatrzymało się jednak na poprzeczce.

Hasło z koszulek fanów drużyny Lech Poznań UAM: “Najlepsi kibice to rodzice” sprawdza się tutaj w 100%. Rodzice zawodniczek od początku przemierzają całą Polskę za swoimi córkami i już sposobią się na wyjazdy w II lidze!

LFA Szczecin – Lech Poznań UAM 1:2 (0:1)

75′ Maria Nowak – 43′ Zofia Rosińska, 60′ Martyna Lechna

LFA: Oktawia Kaszewska – Monika Bojaczuk, Magdalena Szwed-Kaszycka, Katarzyna Piotrowska, Wiktoria Włodarczyk, Katarzyna Tarnowska (C), Angelika Hejnowska, Katarzyna Wytlib, Roksana Kurlapska,  Maria Nowak, Julia Ordon
Rezerwowe: Anita Szymanowska, Eliza Rucińska, Marcelina Biskupska, Anastazja Hryncewicz, Sandra Lehmann

Lech UAM: Anna Laskowska – Maja Kuleczka, Zuzanna Sawicka (C), Gabriela Przybył (69′ Urszula Buczak) – Dominika Drzewiecka (59′ Dominika Kubka), Klaudia Wojtkowiak (85′ Hanna Smól), Zofia Rosińska, Patrycja Małyszka, Marta Zielińska (59′ Maria Wasiewicz) – Martyna Nowaczyk (46′ Łucja Teofilewska), Martyna Lechna (71′ Sara Jóźwiak)