Ligowe przełamanie GSS Grodzisk!

Bardzo dobrą pierwwszą połowę rozegrały zawodniczki GSS Grodzisk. Po kwadransie gry dzięki dwóm bardzo ładnym trafieniom Oli Guzik gospodynie prowadziły i właściwie do końca pierwszej połowy ewidentnie przeważały. Piłkarki z Wrocławia, rezerwy ekstraligowej drużyny nie potrafiły zawiązać konkretnej akcji, mimo ze często gościły na polu karnym, która zagrażałaby bramce strzeżonej przez Janedę. W końcówce pierwszej połowy sporo działo się pod bramką Gorzelańskiej, jednak GSS nie zdoołał podwyższyć prowadzenia.

Po przerwie role na boisku się odwróciły. Wrocławianki ostro ruszyły do ataku i stworzyłu kilka naprawdę groźnych sytuacji bramkowych. W 56 minucie najlepsza na boisku zaprawiona w ekstraklasowych bojach Karolina Iwaśko zdobywa gola. Z minuty na minutę rosła przewaga wrocławianek. Brakowało precyzji oraz skuteczne interwencje Janedy nie pozwoliły doprowadzić nawet do remisu. Mecz zakończył się pierwszym, upragnionym zwycięstwem GSS Grodzisk!

GSS Grodzisk Wielkopolski – Śląsk II Wrocław 2:1 (2:0)

3, 15′ Ola Guzik – 56′ Karolina Iwaśko

GSS: Janeda, Zajączkowska, P.Kuleczka, Guzik, Szymańska, Sutkowska, Marciniak, Walkowiak, Marek, Szulc, Drozdowska. W rezerwie: Franek, A.Kuleczka, Piechocka, Kowala, Kowalska
Trener Rafał Jakubiak

Śląsk: Gorzelańska, Matuszewska, Łepska, Pompa, Sieradzka, Przelicka, Iwaśko, Mieszczak, Kufel, Wewior.
W rezerwie: Frosztęga, Szeląg, Ścigajło, Wróbel, Bystrowska.
Trener Monika Koziarska