Lipno Stęszew lepsze od Słupczanki. Losy spotkania rozstrzygnęła jedna bramka!

W spotkaniu 3. kolejki wielkopolskiej IV ligi kobiet doszło do ciekawego starcia pomiędzy ekipami Lipna Stęszew i Słupczanki Słupca. Przyjezdne miały na koncie dwa zwycięstwa i pokaźny bilans bramkowy 15:0. Gospodynie z kolei miały na koncie dwie wyjazdowe potyczki, z których raz wróciły z tarczą, a raz na tarczy.

Już w 8 minucie na prowadzenie mogły wyjść zawodniczki Lipna. Uderzenie Włoszyńskiej obroniła Dominiczak, a dobitka Sobkowiak powędrowała obok słupka. Szesnaście minut później futbolówka znalazła już drogę do siatki. Cywińska w sytuacji sam na sam uderzyła prosto w bramkarkę, poprawka Wróbel powędrowała prosto pod samą poprzeczkę bramki Słupczanki! Po bramce piłkarki gospodyń celebrowały radość poprzez kołyskę. W 36 minucie powinno być 1:1. Piłka po zagraniu z rzutu wolnego trafiła w pole karne. W sytuacji sam na sam strzał powędrował prosto w bramkarkę Lipna.

Po przerwie Słupczanka groźnie atakowała szukając wyrównującego trafienia. W 51 minucie uderzenie futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Raś. Jedenaście minut później uderzenie Pacholskiej z rzutu wolnego efektownie obroniła bramkarka gospodyń. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie i Lipno mogło cieszyć się z drugiego zwycięstwa zrównując się punktami w tabeli z dzisiejszym rywalem.

Lipno Stęszew – Słupczanka Słupca 1:0 (0:0)

24′ Aleksandra Wróbel

Lipno: Raś – Wojtyś, Robakowska, Szymankiewicz, Sobkowiak, Cywińska (67′ Witczak), Włoszyńska (65′ Dziamska), Telążka (C), Olejniczak (60′ Bukowska), Makowska, Wróbel (48′ Fengler)

Słupczanka: Dominiczak – Kwitowska (C), Michalak (57′ Wilczewska), Bąk, Adamczyk, Głuszkowska, Wojtasińska (69′ Hierowska), Rozmus, Pacholska, Nowaczyk, Piasecka
Rezerwowe: Smarz, Liczbińska, Królak, Jaśkiewicz