Lipno Stęszew najlepsze w Turnieju Walentynkowym!

Walentynkowy Turniej w Stęszewie, którego gospodyniami była drugoligowa drużyna miejscowego Lipna, to naprawdę dobrze zorganizowana impreza. Turniej odbył się w systemie każdy z każdym 2 x 12 minut.

Do hali w Stęszewie przyjechały głównie drużyny z Wielkopolski, zdecydowanym faworytem była drużyna pierwszoligowej Polonii Środa Wielkopolska. Piłkarki ze Środy wystawiły bardzo silny skład, w którym znalazła się zawodniczka czołowego klubu futsalu kobiet UAM Poznań: Aleksandra Jankowska, jej koleżanki to również naprawdę mocne zawodniczki.

Za niespodziankę należy uznać, że drużyna która zdobyła najwięcej bramek i traci najmniej, gromi bardzo wysoko pozostałe drużyny zdobywa zaledwie drugie miejsce.

W niezwykle ciekawie zapowiadającym się meczu Polonii z Lipnem Stęszew zawodniczki ze Środy podeszły za bardzo rozluźnione, natomiast gospodynie były skupione i bardzo zdeterminowane. To spotkanie śmiało można określić jako numer jeden całego turnieju. Dramaturgia, sporo niepotrzebnych emocji, szczególnie pod koniec tego meczu. W tym meczu Ada Raś z Lipna dawała z siebie wszystko w bramce, Natalia Cicha strzeliła bramkę, która powinna być uznana jako bramka turnieju. Nie sposób wspomnieć o Oli Szukalskiej, której niestety puściły nerwy.

Inną ciekawostką jest Warta Śrem, drużyna która przegrała wszystkie swoje mecze, ale tylko w jednym bezdyskusyjnie, w pozostałych to były minimalne porażki po walce. Dziewczyny ze Śremu to drużyna perspektywiczna której życzymy powodzenia.

W tym Turnieju generalnie wszystkie bramkarki wypadły bardzo ciekawie i obiecująco. Wiktoria Cisowska będzie zapewne dużym wzmocnieniem w pierwszoligowych zmaganiach Polonii Środa Wielkopolska, Zuza Zajączkowska z Polonii również w tym turnieju wypadła całkiem nieźle, z tej samej drużyny na uznanie zasługuje Zosia Mager. Natomiast w Kotwicy Kórnik (do niedawna druga drużyna obecnie to pierwsza i jedyna drużyna z Kórnika) Joanna Pietrzak. Na wyróżnienie w szeregach UAM Poznań zasługuje Martyna Woś.

Komplet wyników:

Warta Śrem – Lipno Stęszew 2:4

Kotwica Kórnik – Polonia Środa 0:9

UAM Poznań – Warta Śrem 3:2

Polonia Poznań – Kotwica Kórnik 0:0

UAM Poznań – Lipno Stęszew 2:2

Polonia Poznań – Polonia Środa 1:7

Kotwica Kórnik – Lipno Stęszew 0:1

UAM Poznań – Polonia Poznań 0:0

Polonia Środa – Warta Śrem 5:0

Kotwica Kórnik – UAM Poznań 2:3

Lipno Stęszew – Polonia Poznań 1:0

Warta Śrem – Kotwica Kórnik 0:1

Lipno Stęszew – Polonia Środa 2:1

Warta Śrem – Polonia Poznań 0:1

Polonia Środa – UAM Poznań 8:0

Klasyfikacja turnieju:

  1. Lipno Stęszew 13 10-5
  2. Polonia Środa Wielkopolska 12 30-4
  3. UAM Poznań 8 8-14
  4. Polonia Poznań 5 2-8
  5. Kotwica Kórnik 4 3-13
  6. Warta Śrem 0 4-14

[envira-gallery id="17534"]

Najlepsza strzelczyni: Agnieszka Szafran – Polonia Środa Wielkopolska
Najlepsza bramkarka: Adrianna Raś – Lipno Stęszew