Lotto Plaża Wolności 2019 startuje już jutro!

Pierwsze ziarenka piasku pojawiły się już na Placu Wolności w Poznaniu. Trwa budowa areny sportowych zmagań, które rozpoczną się w najbliższy piątek. Przez 10 dni w centrum Poznania królować będą piaskowe odmiany piłki ręcznej, nożnej i siatkówki.

Jedenasta edycja Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 podobnie jak przed rokiem, przybrała formułę piaskowego festiwalu sportu. Każdego roku organizatorzy tej imprezy przeobrażają Plac Wolności w miejską plażę. Nie znajdziemy na niej kilometrów parawanów, znajdą się tam za to boiska oraz trybuny sportowe, które odmienią charakter tego miejsca aż do 26 maja. Dzięki współpracy z firmą Terlan – w centrum Poznania wysypanych zostanie łącznie ponad 500 ton piasku. Na kibiców czekają emocje związane z piłką ręczną, siatkówką i piłką nożną. Nie zabraknie także strefy ekologii i zdrowia, w której znajdą się atrakcję dla rodzin z dziećmi.

Piłka ręczna plażowa

W tym roku Lotto Plażę Wolności Poznań 2019 otworzy turniej piłki ręcznej plażowej. W najbliższy piątek od rana odbędą się zajęcia dla dzieci oraz Olimpijska Plaża – Młodzieżowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików. O godzinie 16:00 odbędzie się słynny już mecz pomiędzy zespołami KS Pyrki Poznań i drużyną Urzędu Miasta Poznania. Kulminacyjnym punktem harmonogramu są z pewnością rozgrywki Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej Beach Handball Poznań 2019. Poza najlepszymi krajowymi drużynami piaskowego szczypiorniaka, w zawodach udział weźmie zespół Team Poland złożony z reprezentantek Polski oraz holenderska drużyna TSHV Camelot. Turniej odbędzie się w sobotę i niedzielę. – Patrząc na listę zapisów, szykuje nam się jeszcze ciekawsze widowisko niż w ubiegłym roku – mówią organizatorzy– Szczególnie interesujące będą mecze z udziałem gości z zagranicy – dodają.

Siatkówka plażowa

Od początku istnienia Lotto Plaży Wolności Poznań jej fundamentem była siatkówka plażowa. W tegorocznej edycji ta widowiskowa dyscyplina sportu również ma swoje istotne miejsce w programie. Dzięki współpracy z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji, w centrum miasta odbędą się Igrzyska Młodzieży

Szkolnej dziewcząt i chłopców oraz turnieje Chwiałka Volley 2019. Swój przyjazd do stolicy Wielkopolski potwierdziły profesjonalne pary, rywalizujące o Mistrzostwo Polski oraz ekipy, dla których plażówka to sposób na spędzanie wolnego czasu. Najsilniejszym siatkarskim akcentem będzie Turniej Gwiazd kobiet i mężczyzn. – Udział w zawodach weźmie między innymi Daniel Pliński – Mistrz Europy i Wicemistrz Świata w siatkówce – mówi Damian Lisiecki, organizator Lotto Plaży Wolności Poznań 2019. – Pozostałych uczestników zaprezentujemy wkrótce na stronie www.feniksplay.pldodaje tajemniczo.

Piłka nożna plażowa

Najmłodszą dyscypliną sportu, goszczącą na Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 jest piłka nożna plażowa. Trybuny wypełnione po brzegi podczas ubiegłorocznych meczów Reprezentacji Polski do lat 21, to obrazki, które zapisały się w pamięci kibiców. W tym roku organizatorzy przygotowali U-21 Beach Soccer Tournament, w którym udział wezmą reprezentacje: Polski, Francji i Czech. W harmonogramie znalazły się również mecz o Superpuchar Polski, rozgrywki młodzieżowe oraz turniej w kategorii Open. – Wszystkich kibiców, którzy tak tłumnie bawili się podczas ubiegłorocznej Lotto Plaży Wolności Poznań 2018, zapraszam by ponownie spędzili z nami czas w towarzystwie piłki nożnej plażowej na najwyższym poziomie –zachęca Paweł Wojtala, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Strefa Zdrowia i Ekologii

Sportowa część Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 to podstawa tej imprezy. Organizatorzy pomyśleli również o atrakcjach dla rodzin podczas całego eventu. Przy boiskach przygotowana zostanie strefa animacji, w której dzieci aktywnie spędzą czas, podczas gdy rodzice pochłonięci będą śledzeniem rywalizacji sportowej. Dzięki współpracy z Wydziałem Zdrowia Urzędu Miasta Poznania i firmą SUEZ, przy boiskach będzie można między innymi: edukacja żywieniowa, profilaktyka zdrowego kręgosłupa, dwunastometrowy tor wyścigowy napędzany ekorowerami czy gra w wirtualnej rzeczywistości to tylko wybrane atrakcje, jakie czekają na kibiców. – Tradycyjnie wstęp na wszystkie dni Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 jest bezpłatny – zachęca Damian Lisiecki, organizator imprezy. – Zapraszam wszystkich miłośników piłki ręcznej, nożnej i siatkówki żeby zobaczyli jak widowiskowe są plażowe odmiany tych dyscyplin sportu – dodaje. Partnerami imprezy są: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, Miasto Poznań, Veolia, Terlan, Lafarge, SUEZ oraz Browar Fortuna. Organizatorami zawodów są Feniks i KS “MOCni Razem”. Współorganizatorami festiwalu zostali: POSiR, ZPRP oraz WZPN. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-26 maja na Placu Wolności w Poznaniu.

Harmonogram Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 znajduje się tutaj:
http://feniksplay.pl/index.php/program-imprezy.html

Źródło: Materiały prasowe Lotto Plaża Wolności | Jacek Kubiak