Lotto Plaża Wolności Poznań 2020 już w sierpniu

Lotto Plaża Wolności Poznań 2020 odbędzie się w sierpniu. Święto siatkówki plażowej będzie miało nową formułę i lokalizację. Najważniejszym, punktem harmonogramu będzie Turniej Gwiazd, w którym udział wezmą najlepsi zawodnicy w kraju.

Dwunasta edycja Lotto Plaży Wolności Poznań 2020 odbędzie się w dniach 21-23 sierpnia. Po raz pierwszy w historii areną zmagań imprezy – która na dobre zapisała się w kalendarzu miejskich imprez – będzie Jezioro Rusałka. Specjalnie na czas wydarzenia istniejące tam na co dzień boiska do siatkówki plażowej zostaną odpowiednio przebudowane. – Epidemia koronawirusa zmusiła nas do zmiany zarówno terminu jak i formuły imprezy – mówi Damian Lisiecki, organizator przedsięwzięcia. – W tym roku stawiamy na weekend pełen siatkówki plażowej, można powiedzieć że wracamy do korzeni. Zapewniam jednak, że będą to trzy dni pełne sportowych atrakcji – dodaje z uśmiechem Mistrz Polski w tej widowiskowej dyscyplinie sportu.

Pełen harmonogram imprezy dostępny będzie wkrótce na oficjalnej stronie projektu – www.feniksplay.pl. Najważniejszym punktem programu będzie siatkarski Turniej Gwiazd, w którym wezmą udział najlepsze plażowe duety żeńskie i męskie. Nie zabraknie również rozgrywek młodzieżowych, zawodów amatorskich, Akademii Siatkówki Plażowej czy słynnej już rywalizacji vipów. Organizatorzy zapowiadają również miły akcent muzyczny. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia partnerów: tytularnego – Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO – oraz – oficjalnego – Miasta Poznań. Dzięki tym instytucjom wstęp na wszystkie dni Plaży Wolności będzie bezpłatny.

 Źródło: Materiały prasowe organizatora