Łukasz Trałka zostaje w Warcie na kolejny sezon

Najbardziej doświadczony piłkarz nie tylko Warty Poznań, ale też całej Fortuna 1 Ligi, 36-letni Łukasz Trałka będzie reprezentował barwy „Zielonych” przez kolejny rok. Nowy kontrakt byłego reprezentanta Polski obowiązuje do czerwca 2021 roku.

Klub skorzystał z opcji przedłużenia kontraktu, która była zawarta w mojej dotychczasowej umowie. Jestem szczęśliwy z tego powodu, bo dobrze się tu czuję. Ta decyzja pokazuje chyba, że wykonuję dobrą pracę – mówi Łukasz Trałka i dodaje: – Mam nadzieję, że znów zagram w Ekstraklasie, tym razem w barwach Warty Poznań.

Po rozmowach z Łukaszem zdecydowaliśmy się na przedłużenie kontraktu o kolejny sezon. Przez niespełna rok gry w Warcie Poznań Łukasz pokazał, że jest ważną częścią zespołu, zarówno na boisku, jak i poza nim – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf. – Łukasz udowodnił, że potrafi grać na bardzo wysokim poziomie i choćby pod względem sportowym jest bardzo dużą wartością dla klubu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że, jako zawodnik z ogromnym doświadczeniem, pełni też w drużynie rolę mentora. Bardzo się cieszymy, że ma w sobie wolę, by grać w piłkę przez kolejny rok i będzie w tę piłkę grał w Warcie Poznań.

Łukasz Trałka związał się z „Zielonymi” 15 sierpnia 2019 roku, już w trakcie obecnego sezonu Fortuna 1 Ligi. Dwa dni później zadebiutował w drużynie, w zwycięskim meczu z Radomiakiem w Radomiu (2:0). Od tego czasu grał od pierwszej do ostatniej minuty we wszystkich ligowych meczach Warty Poznań, z wyjątkiem pojedynku ze Stomilem Olsztyn, gdy pauzował za żółte kartki. Zdobył jedną bramkę – we wrześniowym starciu z Miedzią Legnica (2:1).

371 występów na boiskach ekstraklasy i 7 meczów w reprezentacji Polski czyni z Łukasza Trałki piłkarza z największym doświadczeniem w całej Fortuna 1 Lidze.