M40 po pewnym zwycięstwie nadal liderem II ligi!

KS M40.pl Poznań w meczu 8 kolejki II Ligi futsalu pokonał Piasta Poniec 9:2 i utrzymał pozycje lidera tabeli.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami. Już pierwsza akcja meczu przyniosła bramkę. Jacek Kalbarczyk zagrał do nabiegającego Mateusza Górki, który potężnym strzałem nie dał szans bramkarzowi z Ponieca. W 7. minucie Poznaniacy podwyższyli prowadzenie. Tym razem Grzegorz Urbański znakomicie odnalazł się w polu karnym i strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach gra się otworzyła i coraz więcej sytuacji zaczęli stwarzać gracze Piasta, czego efektem był bramka kontaktowa zdobyta przez Tomasza Szumnego w 10. minucie. Na szczęście dla gospodarzy, dwie minuty później po raz drugi tego dnia zabłysnął Mateusz Górka, który wykorzystał idealne podanie Grzegorza Urbańskiego i ponownie wyprowadził Poznaniaków na dwubramkowe prowadzenie. Do końca pierwszej połowy bramki już nie padły choć bliżej ich zdobycia niespodziewanie byli goście z Ponieca. Na szczęście bardzo dobrze bronił, strzegący tego dnia bramki M40, Rafał Ołdyński.

W drugiej części Pomarańczowi wrócili do swojej gry i całkowicie przejęli inicjatywę na boisku. W 24. minucie przebitkę Bartka Simińskiego przejął Łukasz Nawrocki i w sytuacji sam na sam nie dał szans Ponieckiemu brakarzowi. W 27. minucie padł najładniejszy do tej pory gol w sezonie 2018/2019. Szymon Turostowski zagrał z rzutu rożnego do niepilnowanego Mateusza Górki, który piekielnie silnym strzałem z woleja umieścił piłkę w okienku ponieckiej bramki. W 29. minucie goście na chwilę wrócili do gry dzięki ładnemu uderzeniu Przemysława Czajki, było to jednak wszystko na co ich tego dnia było stać. Poznaniacy w ostatnich 10. minutach rozkręcili się na dobre czego efektem były kolejne gole. Swoją dobrą grę golami udokumentowali Szymon Turostowski (dwukrotnie) oraz Jacek Kalbarczyk. W ostatniej minucie meczu akcję Vitalija Daunarovicha wykończył Grzegorz Urbański i ostatecznie ekipa KS M40.pl Poznań pokonała Piasta Poniec 9:2 i utrzymała pozycję lidera II Ligi Futsalu.

Następne spotkanie Pomarańczowi rozegrają 3 lutego w Koninie gdzie zmierzą się z trzecią obecnie siłą II Ligi PLF KKF Automoblie Torino Konin.

KS M40.pl Poznań – Piast Poniec 9:2 (3:1)