M40 po zwycięstwie nad Red Dragons II liderem tabeli!

W 7. kolejce II Ligi Futsalu drużyna M40.pl Poznań pokonała na własnym parkiecie Red Dragons II Pniewy 4:2 (2:0) i awansowała na pozycję lidera rozgrywek!

Niedzielne spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli Poznaniacy, którzy od początku bardzo mocno zaatakowali rywali. Znakomicie jednak spisywał się bramkarz młodej drużyny z Pniew i długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Niemoc strzelecką przełamał Bartek Simiński, który wykorzystał podanie Mateusz Górki. Kolejna bramka dla gospodarzy padła dopiero w 19. minucie. Jacek Kalbarczyk podał z rzutu wolnego do Mateusza Górki a ten nie dał szans Pniewskiemu bramkarzowi i do przerwy M40 prowadziło 2:0.

Na początku drugiej połowy niespodziewanie to młoda drużyna z Pniew przejęła inicjatywę i bardzo szybko doprowadziła do wyrównania. Najpierw Bartosz Gaszek zdobył bramkę w sytuacji sam na sam z Patrykiem Rzepką a chwilę później Dawid Mamrot wykorzystał błąd w rozegraniu i w 22. minucie było już 2:2. W 23. minucie Jacek Kalbarczyk wykorzystał podanie Tomka Sobierajskiego z rzutu rożnego i Poznaniacy szybko wrócili na prowadzenie, a przede wszystkim ponownie przejęli kontrolę nad meczem. W 29 minucie Tomek Sobierajski wykorzystał podanie Vitalija Daunarovicha i podwyższył wynik na 4:2. W samej końcówce ambitnie grający goście wycofali bramkarza ale na niewiele się to zdało i wynik do samego końca nie uległ już zmianie.

Ostatecznie KS M40.pl Poznań pokonał Red Dragons II Pniewy i dzięki potknięciu zespołu Grupa CRB Mrówka Futsal Mosina awansował na pozycję lidera II Ligi Futsalu!

Poznaniacy kolejne spotkanie rozegrają już w najbliższą sobotę 19.01.2019 roku o godz. 13:00 w Hali B POSiR przy ul. Spychalskiego 36. Zapraszamy na Chiwałkę!

KS M40.pl Poznań – Red Dragons II Pniewy 4:2 (2:0)
Strzelcy:
1:0 – 9 min. – Barek Simiński (asysta Mateusz Górka)
2:0 – 19 min – Mateusz Górka (asysta Jacek Kalbarczyk)
2:1 – 21 min – Bartosz Gaszek
2:2 – 22 min – Dawid Mamrot
3:2 – 23 min – Jacek Kalbarczyk (asysta Tomek Sobierajski)
4:2 – 29 min – Tomek Sobierajski (asysta Vitalij Daunarovich)

M40: Patryk Rzepka – Jacek Kalbarczyk (k), Przemek Marciniak, Mateusz Górka, Grzegorz Urbański – Maciej Krzyształowski, Tomek Sobierajski, Łukasz Nawrocki, Vitalij Daunarovich, Bartek Simiński, Szymon Turostowski – Rafał Ołdyński

Wyniki 7. kolejki i tabela II Ligi PLF
https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/ii-liga-plf,28981.html

[envira-gallery id="14852"]

Źródło: Materiały prasowe M40.pl Poznań