Majówkowe zwycięstwo Polonii!

Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem. Każda z drużyn miała kilka okazji na otwarcie wyniku, ale piłka albo nie leciała w światło bramki albo na posterunku była bramkarka wraz z linią obrony. W Polonii często z dystansu szczęścia próbowała Monika Marczak i dwukrotnie w sytuacji sam na sam bramkarka Muksu uprzedziła Alę Zając.

Po przerwie długo obraz gry się nie zmieniał. U gospodyń sporo ożywienia do gry wprowadziła Maria Nowak, która stała się jednym z motorów napędowych Polonii. Po raz kolejny szczęścia z dystansu próbowała Marczak, ale kolejny raz na posterunku bramkarka z Tomaszowa. Przyjezdne wyprowadziły szybką kontrę ale tym razem skuteczną interwencją popisała się Siejka.

Po przerwie zarządzonej przez sędzinę na uzupełnienie płynów nowe siły wstąpiły w podopieczne Michała Waraczyńskiego. Przyjezdne zostały zepchnięte do defensywy. W 74 minucie fenomenalny rajd prawym skrzydłem zaprezentowała Alicja Zając dośrodkowała idealnie na głowę do swojej imienniczki. Alicja Busza bez najmniejszych problemów umieściła piłkę w siatce! Dwie dogodne okazje na podwyższenie prowadzenie miała zdobywczyni bramki, ale raz w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnała jedna z defensorek a raz piłka po słupku wyszła w boisko.

Poznanianki wspierane około stuosobową grupą kibiców postawiły kolejny krok ku Ekstraklasie! Do szczęścia brakuje im trzech punktów w ostatnich trzech spotkaniach biorąc pod uwagę, że KKP Bydgoszcz lub Stomilanki Olsztyn zdobędą komplet punktów. Polonię czekają jeszcze wyjazdowe starcia z UKS SMS II Łódź, Stomilankami Olsztyn oraz Medykiem II Konin.

Po meczu wypowiedziała się Marysia Nowak, która wprowadziła sporo ożywienia w grę Polonii:

„Dzisiejszy mecz był zdecydowanie jednym z trudniejszych. Mimo licznych sytuacji ciężko było zdobyć bramkę. Gra głównie toczyła się w środku pola. W drugiej połowie gra nabrała trochę szybszego tempa i świeżości. Następnie po  kapitalnym rajdzie prawą stroną Ali Zając i fenomenalnym wykończeniu Alicji Buszy, zdobyłyśmy bramkę która dała nam zwycięstwo. Był to mecz walki, który przyniósł nam cenne punkty. Polonia Hejjj”

Polonia Poznań – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 1:0 (0:0)

74′ Alicja Busza

Polonia: Katarzyna Siejka –  Zuzanna Filipiak (90′ Natalia Michalska), Monika Nowak, Laura Czudzińska – Paulina Liczbińska (46′ Maria Nowak), Krystyna Cywińska (66′ Zuzanna Sawicka),  Anna Jacewicz (80′ Ewelina Zalaszewska), Monika Marczak (90′ Anna Machowiecka), Nadia Cieślak (33′ Adrianna Sikora) – Alicja Busza (86′ Aleksandra Tyl), Alicja Zając,

[envira-gallery id=”4322″]