Mariusz Rybicki nowym piłkarzem Warty Poznań

Ponad 200 spotkań w ekstraklasie i na jej zapleczu ma na koncie Mariusz Rybicki, 26-letni skrzydłowy, który podpisał kontrakt z Wartą Poznań. Jest piątym nowym zawodnikiem w ekipie „Zielonych”.

90 występów w barwach Widzewa Łódź (w tym 7 goli w 61 meczach w ekstraklasie), 35 w Pogoni Siedlce, 34 w Wigrach Suwałki, 31 w Odrze Opole, 19 w Miedzi Legnica i 1 w Koronie Kielce – do drużyny trenera Piotra Tworka trafił zawodnik o sporym doświadczeniu zdobytym w dwóch najwyższych ligach w Polsce. A do tego należy jeszcze dodać 5 meczów w młodzieżowych reprezentacjach kraju.

– Szukaliśmy ofensywnie usposobionego skrzydłowego, który może też zagrać jako ofensywny, środkowy pomocnik. Mariusz to zawodnik z olbrzymim doświadczeniem w I lidze i ekstraklasie. Mamy nadzieję, że da naszej drużynie dużo w ofensywie, zarówno jeśli chodzi o zdobywanie bramek, jak i w kwestii asyst. Takiego kreatywnego gracza potrzebowaliśmy i bardzo się cieszymy, że zdecydował się podpisać kontrakt z Wartą Poznań – mówi dyrektor sportowy „Zielonych”, Robert Graf.

Mariusz Rybicki przez ostatni sezon był zawodnikiem Odry Opole. Zagrał dla niej 28 meczów w Fortuna 1. Lidze, zdobył 3 bramki i zaliczył 3 asysty. Przed nowym sezonem 26-latek dostał zgodę na znalezienie sobie nowego klubu. Z Wartą Poznań związał się dwuletnią umową i trafił na Drogę Dębińską jako wolny zawodnik po rozwiązaniu kontraktu z opolskim klubem.

– Przyszedłem do Warty Poznań, żeby jak najlepiej grać w piłkę i dać drużynie jak najwięcej jakości. O celach na nowy sezon jeszcze nie rozmawiałem z trenerem, ale ja zawsze chcę walczyć o jak najlepszy wynik i jak najwyższe cele – mówi nowy pomocnik „Zielonych” i dodaje: – Wyczuwałem dużą chęć Warty Poznań do tego, żeby mnie zatrudnić. Widziałem, że klub jest zdecydowany na mnie i obdarzył mnie zaufaniem. To przesądziło o tym, że podpisałem kontrakt z Wartą.

Spośród obecnych graczy Dumy Wildy Mariusz Rybicki zna Jakuba Kiełba, Adriana Cierpkę i testowanego pomocnika, Karola Gardzielewicza. – Z Kubą Kiełbem przed laty chodziliśmy nawet do jednej klasy w SMS Łódź – wspomina wychowanek łódzkiego UKS SMS.

Mariusz Rybicki ma 175 cm wzrostu, waży 65 kg. Jest piątą nową twarzą w Warcie Poznań w porównaniu z poprzednim sezonem. Do klubu z Drogi Dębińskiej przyszli wcześniej obrońcy Tomasz Boczek i Jakub Kuzdra oraz napastnik Gracjan Jaroch. Natomiast po powrocie z wypożyczenia do Miedzi Legnica kontrakt z “Zielonymi” podpisał obrońca Aleks Ławniczak.

Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań