Mateusz Kupczak piłkarzem Warty Poznań

Wieloletni kapitan Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, zawodnik z ponad setką występów w ekstraklasie, Mateusz Kupczak został nowym piłkarzem Warty Poznań. 27-letni defensywny pomocnik podpisał kontrakt do czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. Jest siódmym nowym zawodnikiem w ekipie „Zielonych”

– Szukaliśmy wzmocnienia w środku pola i mieliśmy kilku kandydatów na tę pozycję. Mateusz był na szczycie naszej listy życzeń, ale musieliśmy na niego trochę poczekać, ponieważ prowadził rozmowy z klubami ekstraklasy – tłumaczy dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf. – Bardzo się cieszymy, że zawodnik z tak ogromnym doświadczeniem w ekstraklasie i I lidze związał się z Wartą Poznań. Bardzo wierzymy w to, że wzmocni drugą linię naszego zespołu. Mateusz może grać jako defensywny pomocnik, ale również jako środkowy obrońca. Ma imponujące warunki fizyczne, co powinno nam się przydać np. przy stałych fragmentach gry, a wiemy, że potrafi strzelać gole. Bardzo się cieszymy, że zawodnik z takim CV wzmocnił Wartę Poznań. To gracz wciąż młody, a już bardzo doświadczony.

Mateusz Kupczak pochodzi z Żywca, ma 27 lat, 185 cm wzrostu, waży 76 kg. Jako junior występował w klubach z Żywca: ŻAPN, Koszarawa i Czarni-Góral. W wieku 18 lat trafił do Podbeskidzia Bielsko-Biała, ale zanim zadebiutował w jego barwach w ekstraklasie (w sierpniu 2013 roku) spędził 2 sezony w GKS Tychy (60 występów i 3 gole w sumie II i I lidze). Od 2014 roku, przez 5 kolejnych sezonów Mateusz Kupczak grał dla klubu z Niecieczy. W jego barwach rozegrał 173 mecze w 2 dwóch najwyższych ligach w kraju i zdobył 8 bramek. Przez ostatnie sezony był kapitanem Bruk-Bet Termaliki. W czerwcu skończył się jego kontrakt z klubem.

Do Warty Poznań przychodzi gracz ze 113 występami w ekstraklasie (103 w Termalice i 10 w Podbeskidziu) i 93 na poziomie I ligi. Ma też na koncie 2 mecze w reprezentacji Polski U-21.

– Cieszę się, że jestem w Warcie Poznań. Teraz mogę się skupić na grze i na treningach. Zdaję sobie sprawę z tego, że zostało niewiele czasu do rozpoczęcia sezonu, ale jestem dobrej myśli. Nie chcę na razie mówić o konkretnych celach. Wierzę w to, że pomogę Warcie – mówi Mateusz Kupczak, który w środę po raz pierwszy trenował już z zespołem „Zielonych”.

Przed Mateuszem Kupczakiem pierwszy zespół Warty Poznań wzmocnili tego lata: obrońcy Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra, Aleks Ławniczak i Nikodem Fiedosewicz, pomocnik Mariusz Rybicki i napastnik Gracjan Jaroch.

Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań