Mateusz Sopoćko piłkarzem Warty Poznań

Blisko 22-letni pomocnik Mateusz Sopoćko podpisał kontrakt do czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Przeniósł się do Warty Poznań na zasadzie transferu definitywnego z Lechią Gdańsk.

Wychowanek Akademii Lechii Gdańsk zadebiutował w Ekstraklasie w wieku 19, w barwach klubu z Trójmiasta. W sezonie 2018/19 rozegrał w niej pięć spotkań. Zdobył też z Lechią Puchar Polski. Sezon 2018/19 spędził na wypożyczeniu w Podbeskidziu Bielsko-Biała (3 gole w 19 meczach w Fortuna 1 Lidze), a w bieżących rozgrywkach zaliczył 4 mecze w Lechii. To właśnie z tego klubu trafił do „Zielonych”.

– Życie piłkarza bywa przewrotne. Niecały rok temu grałem przeciwko Warcie Poznań w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała. Tamten sezon był szczęśliwy dla obu zespołów, bo osiągnęły sukces i awansowały do Ekstraklasy. Cieszę się, że tu jestem i mam nadzieję, że jak najdłużej będę mógł grać w elicie, w barwach Warty Poznań – mówi Mateusz Sopoćko.

Młody pomocnik w ubiegłym tygodniu był na testach w drużynie trenera Piotra Tworka. Grał też przez godzinę w sparingu z Widzewem Łódź (3:1).  – Trenowałem z zespołem przez 3 dni, poznałem chłopaków, poznałem szatnię i mogę powiedzieć, że Warta ma bardzo fajny zespół, fajnie poukładany. Cieszę się, że dołączam do niego. Moje testy zakończyły się pomyślnie, teraz podpisałem kontrakt z Wartą Poznań, z czego jestem bardzo zadowolony i dumny – podkreśla nowy gracz poznańskiego klubu. – Wiadomo, że cel na najbliższe miesiące jest jasny: to oczywiście utrzymanie się w Ekstraklasie. Chcę mieć w tym swój udział. Będę walczył o to, żeby dostawać jak najwięcej szans do pokazania się na boisku i wykorzystać jest w stu procentach. Debiutowałem w Ekstraklasie, gdy jeszcze nie było przepisu o obowiązku gry młodzieżowca. Teraz jeszcze przez pół roku będę młodzieżowcem i wiem, że muszę najlepiej jak się da wykorzystać ten przywilej: dawać z siebie wszystko i pokazywać się z jak najlepszej strony.

– Mateusz Sopoćko jest kolejnym młodzieżowym wzmocnieniem Warty Poznań. Pojawiła się okazja, z której postanowiliśmy skorzystać i pozyskaliśmy Mateusza definitywnie z Lechii Gdańsk – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf. – Mateusz to zawodnik z dużym potencjałem, dobrze wyszkolony technicznie, mogący grać w środku pola oraz na skrzydłach.
Transfer Mateusza jest naturalnym następstwem wypożyczenia Maćka Żurawskiego z Pogoni Szczecin i potrzeby posiadania co najmniej jeszcze jednego młodzieżowca na pozycjach ofensywnych. Da to trenerowi Piotrowi Tworkowi większe pole manewru w zbliżających się meczach. Transfer Mateusza nie zamyka naszego okienka transferowego. Wciąż pracujemy nad wzmocnieniami na dwóch pozycjach w zespole.

Mateusz Sopoćko to czwarty zawodnik, który zasilił szeregi Warty Poznań w zimowym okresie transferowym. Przed nim umowy z „Zielonymi” podpisali pomocnicy Maciej Żurawski (wypożyczony z Pogoni Szczecin) i Makana Baku (wypożyczony z Holstein Kiel) oraz obrońca Bartłomiej Burman, pozyskany z Nielby Wągrowiec.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań