Mateusz Szczepaniak piłkarzem Warty Poznań

Kontrakt ważny do czerwca 2021 roku z opcja przedłużenia o kolejne 12 miesięcy podpisał z Wartą Poznań Mateusz Szczepaniak. Blisko 29-letni napastnik trafił do lidera Fortuna 1 Ligi na zasadzie wolnego transferu po tym, jak rozwiązał swój kontrakt z cypryjskim klubem Enossis Neon Paralimniou.

– To zawodnik o olbrzymim doświadczeniu na poziomie ekstraklasy. Zwiększamy więc siłę rażenia – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań i dodaje: – Musieliśmy wzmocnić kadrę napastnikiem, aby zwiększyć rywalizację na pozycji numer 9. Mateusz świetnie pasuje do stylu gry zespołu trenera Piotra Tworka: dużo pracuje na boisku, jest aktywny przy pressingu. Mam nadzieję, że nasza ofensywna para Gracjan Jaroch – Mateusz Szczepaniak da kibicom dużo radości.

Urodzony w Lubinie piłkarz jako 17-latek trafił do AJ Auxerre, ale nie udało mu się zagrać we francuskiej ekstraklasie. Wrócił do Polski i zadebiutował w ekstraklasie w barwach Zagłębia Lubin. Do dziś uzbierał w niej 118 występów dla Podbeskidzia Bielsko-Biała, Cracovii, Piasta Gliwice i Miedzi Legnica. Zdobył 22 bramki.

Po odejściu z Miedzi, latem ubiegłego roku, podpisał kontrakt z klubem cypryjskiej ekstraklasy, Enossis Neon Paralimniou. Debiut w niej miał świetny, bo strzelił dwa gole dla swojej drużyny. Do grudnia rozegrał w niej 11 meczów i zdecydował się na rozwiązanie kontraktu. – Pojawiły się sprawy rodzinne, a propozycja Warty Poznań pomogła mi podjąć decyzję o powrocie do kraju – tłumaczy Mateusz Szczepaniak.

– Wróciłem do Polski i chcę pomóc w zdobyciu awansu do ekstraklasy. Z takim zamiarem przychodzę do klubu. Mam nadzieję, że uda się to osiągnąć. Bardzo się cieszę z tego, że jestem teraz częścią tej poznańskiej rodziny – mówi były młodzieżowy reprezentant Polski (14 występów w kafdrach U-17, U-19 i U-20). – Znam trenera Tworka z czasów wspólnej pracy w Miedzi Legnica. To z pewnością pomogło mi podjąć decyzję o tym, żeby związać się z Wartą Poznań. Jestem zadowolony. Mam nadzieję, że przepracujemy mocno okres przygotowawczy i od przełomu lutego i marca zaczniemy marsz ku ekstraklasie.

Mateusz Szczepaniak jest drugim zawodnikiem, który tej zimy wzmocnił ekipę „Zielonych”. Wcześniej umowę z klubem podpisał Jakub Apolinarski.

Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań