Mcmahom wygrywa, Wojcianiec drugi w finale średniej rundy CSI4* Poznań

Finał średniej rundy zaliczany do światowego rankingu wygrał reprezentant Irlandii, Eoin Mcmahom na wałachu Nabab’s Atlanto. Drugi był Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni.

Do rozgrywki dostało się dziesięciu zawodników, w tym dwie pary z Polski. Parkur, jak na finał średniej rundy był trudny, a rozgrywkę można nazwać prawdziwym wyścigiem. Zawodników w czołówce dzieliły ułamki sekund. Wygrał Eoin Mcmahom.

Parkur podstawowy Nabab skakał bardzo dobrze. W rozgrywce przed startem zdążyłem zobaczyć kilka przejazdów, widziałem też Wojciecha Wojciańca. Był bardzo szybki więc postanowiłem pojechać jeszcze krócej na ostatnie przeszkody i się udało. Jestem bardzo zadowolony z tej wygranej szczególnie, że po raz pierwszy jestem w Poznaniu. Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Warunki są bardzo dobre i wszystkim się podoba – powiedział Eoin Mcmahom.

Zaraz za zwycięzcą uplasował się reprezentant Polski, Wojciech Wojcianiec na ogierze Naccord Melloni. Trzecia była Włoszka,  Giulia Martinengo Marquet na klaczy Princy. Warto też dodać, że walczący w rozgrywce Andrzej Opłatek na Stakkatanie dzięki bezbłędnemu przejazdowi zajął ósme miejsce.

W konkursie barier do trzeciej rozgrywki na poziomie 185 cm doszło czterech zawodników. Tylko zwycięzca, Emilio Bicocchi na Easy Time De Villa D’Arto pokonał sześć barier bezbłędnie. Drugi był Thierry Goffinet (BEL) na Quincy 126, a trzeci Piotr Morsztyn na Van Halenie.

Finał rundy młodych koni wygrał wczorajszy zwycięzca, Cappuccino pod Dajaną Pawlicką.

Wiedziałam, że Cappuccino da dzisiaj radę. Ufa mi i wie, że nigdy bym go źle nie poprowadziła. Parkur był najtrudniejszy z tych które razem jechaliśmy, bardzo techniczny, więc konie musiały się bardziej wysilić. Cappuccino jak zwykle świetnie sobie ze wszystkim poradził – powiedziała Dajana Pawlicka

Drugie miejsce zajął Mister Dr Heigl startujący pod Kamilem Grzelczykiem, a trzeci był La Vulkano L pod Dawidem Skibą.

W konkursie małej rundy najlepszy był Jan Vinckier (BEL) na koniu Qantas. Zwycięstwo to szczególnie ucieszyło mecenasa zawodów, Romana Roszkiewicza, ponieważ jest to koń jego hodowli. Drugie miejsce zajęła Juliana Suska na klaczy Gilea, a trzecie Tomasz Gogołek na wałachu Ascador Melloni.

Drugi konkurs dla kucy wygrała ponownie Agata Kamińska na Czingis Chanie.

Tekst: Materiały prasowe CSI4* Poznań

[envira-gallery id=”5941″]