Mecz Polska – Chile w Poznaniu!

8 czerwca na INEA Stadionie w Poznaniu reprezentacja Polski rozegra przedostatni mecz kontrolny przed Mistrzostwami Świata. Rywalem Biało-Czerwonych będzie Chile.

Po raz ostatni kadra Adama Nawałki gościła w stolicy Wielkopolski w marcu 2016 roku. Polacy pokonali wówczas Serbię 1:0 po golu Jakuba Błaszczykowskiego. Od tamtego wydarzenia minęły już jednak blisko dwa lata, stąd władze Wielkopolskiego ZPN czyniły usilne starania, by reprezentacja znów zagościła do Poznania. Działania te przyniosły powodzenie i Biało-Czerwoni zagrają na INEA Stadionie tuż przed Mundialem!

Rywalem Polaków będzie reprezentacja Chile. “La Roja” to dziesiąty zespół rankingu FIFA, a przede wszystkim aktualny mistrz Ameryki Południowej. Tytuł najlepszej drużyny na kontynencie wywalczyli dwa razy z rzędu, w 2015 i 2016 roku, w obu przypadkach pokonując w decydującym meczu Argentynę po rzutach karnych. Liderem kadry Chile jest napastnik Arsenalu Londyn, Alexis Sanchez.

Wpływ na dobór przeciwnika na ostatniej prostej przygotowań do Mistrzostw Świata miały rzecz jasna wyniki losowania fazy grupowej turnieju. W drugim meczu w Rosji nasza reprezentacja zmierzy się z Kolumbią i właśnie pod kątem tego pojedynku Polacy zagrają towarzysko z Chile.

Mecz rozegrany zostanie 8 czerwca o godzinie 20:45. O szczegółach dotyczących dystrybucji biletów Wielkopolski ZPN będzie informować na bieżąco.

Źródło: Materiały prasowe Wielkopolskiego ZPN