Medale kajakarzy Enea Energetyka Poznań na Akademickich Mistrzostwach Świata!

W dniach 10-12.08 2018 w Szonlok (Węgry) odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata, w których wystartowało dwoje zawodników Enea Energetyka Poznań zdobywając cztery medale.
Jako pierwszy w wyścigu finałowym w konkurencji k-4 na dystansie 1000m wystartował Sławek Witczak zdobywając brązowy medal w osadzie wspólnie z Pawłem Czają, Ksawerym Hajdamowiczem i Patrykiem Kulczyńskim. W ostatnim dniu regat  trzykrotnie w finałach startowała Klaudia Cyrulewska zdobywając złoty i dwa srebrne medale.
W swoim pierwszym wyścigu finałowym k-2 500m płynąc z Małgorzatą Puławską zdobyły srebrny medal ustępując tylko osadzie z Węgier. Drugi finał to złoty medal w konkurencji k-4 500m wspólnie z Małgorzatą Puławską, Dominiką Włodarczyk i Pauliną Markiewicz. Trzeci finał to k-4 200m w tym samym składzie i drugi srebrny medal.
W tym dniu Sławek wystartował w dwóch finałach w k-4 na 500m i 200m zajmując dwukrotnie czwarte miejsce. Na dystansie 500m Pawła Czaję zastąpił Kamil Kołpak, a na 200m Ksawerego Hajdamowicza Dorian Kliczkowski.
Źródło: Robert Rakowski / Prezes Enea Energetyka Poznań