Medyk II lepszy od Polonii Środa w derbach Wielkopolski

W drugim spotkaniu grupy północnej I ligi kobiet w naszym regionie doszło do derbów Wielkopolski. Do Środy Wielkopolskiej przyjechał drugi zespół konińskiego Medyka.

Pierwsze dwadzieścia minut toczyło się w spokojnym momentami wręcz usypiającym tempie. Ożywienie nastąpiło w 23 minucie kiedy to groźniej zaatakowała Polonia. Julia Mikołajczak mimo asysty rywalki oddała uderzenie na bramkę, które jednak dość wyraźnie minęło celu. Potem do głosu doszedł Medyk. Przyjezdne w 32 minucie wykorzystały błąd w kryciu rywalek i wyprowadziły szybką kontrę, ale w sytuacji sam na sam górą okazała się Weronika Spalony. Pięć minut później groźne uderzenie Karoliny Majdy z trudem wybroniła bramkarka Polonii. W doliczonym czasie gry kolejne kąśliwe uderzenie dobrze dysponowana Spalony przeniosła nad poprzeczką.

Po przerwie Medyk nie zwolnił tempa ale długo nie potrafiły znaleźć sposobu na golkiperkę Polonii. Przełamanie nastąpiło dopiero w 64 minucie kiedy to akcję przeprowadzoną lewym skrzydłem wykończyła Klaudia Łasicka. Przyjezdne poszły za ciosem i cztery minuty później Majda podwyższyła prowadzenie. Te dwa trafienia ewidentnie osłabiły morale w szeregach Polonii i do końca spotkania gra toczyła się pod dyktando Medyka. Kropkę nad i mocnym uderzeniem z rzutu wolnego postawiła Karolina Majda.

Polonia Środa Wielkopolska – Medyk II Konin 0:3 (0:0)

64′ Klaudia Łasicka, 68, 80′ Karolina Majda

Widzów: około 100

Sędziny: Paulina Kolatorska, Sylwia Grygiel, Olga Pietrzykowska

Polonia: Weronika Spalony – Agata Ratajczak (C), Dominika Hyży, Roksana Wojtecka, Aleksandra Szukalska, Julia Mikołajczak, Katarzyna Ciesiółka, Aleksandra Jankowska, Agnieszka Nowakowska, Natalia Cicha, Alicja Krzykos

Rezerwowe: Anna Nowicka, Monika Forszpaniak, Sandra Lehmann, Sylwia Jędrzejczyk, Aleksandra Polak
Trener: Marek Gierałka

Medyk: Julia Parecka – Wiktoria Janik, Faustyna Sikorska, Karolina Majda, Martyna Myślicka, Aleksandra Żurek, Klaudia Łasicka, Kamila Wielińska, Daria Nowak, Alona Kovtun, Weronika Helińska (C)

Rezerwowe: Agnieszka Garczarek, Natalia Otto, Weronika Piasecka, Maria Wasiewicz, Klaudia Nogalska
Trener: Janusz Gajewski

[envira-gallery id=”11241″]