Mickey van der Hart piłkarzem Lecha

Mickey Van der Hart we wtorek został piłkarzem Lecha Poznań. Holender, który w poprzednim sezonie reprezentował PEC Zwolle związał się z Kolejorzem trzyletnią umową z opcją przedłużenia.

24-latek pochodzący z dzielnicy Amsterdamu, Amstelveen od początku swojej kariery był związany z miejscowym Ajaxem. Tam przeszedł przez wszystkie szczeble juniorskiej piłki, w seniorskiej drużynie rozegrał tylko jedno spotkanie. Miało to miejsce w rozgrywkach Pucharu Holandii, w którym aktualny mistrz Holandii mierzył się z ASWH.

Po

zakończeniu sezonu 2013/14 van der Hart został wypożyczony do Go Ahead Eagles. Wówczas zadebiutował w Eredivisie, rozgrywając 22 spotkania i zachowując czyste konto w pięciu z nich. Po zakończeniu rozgrywek dołączył do PEC Zwolle, w którym występował przez trzy ostatnie sezony. Van der Hart w minionej kampanii zagrał w lidze 29 meczów, w aż 11 nie musiał wyciągać piłki z siatki. Warto również podkreślić, że przed kilkoma dniami został wybrany – przez kibiców klubu – piłkarzem sezonu.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu pozyskania Mickeya. Jest wychowankiem Ajaxu Amsterdam, który zapewnił mu odpowiednie wyszkolenie. Bardzo dobrze gra nogami, ma też znakomity refleks. Pomimo wieku rozegrał już ponad sto spotkań w Eredivisie. Drzemie w nim ogromny potencjał i możliwości dalszego rozwoju – mówi dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

Radości z podpisania kontraktu nie ukrywa również sam bramkarz, który cieszy się z wyzwań czekających go w stolicy Wielkopolski. – Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z tego, że tutaj jestem. Dla mnie jest to duży krok w mojej karierze. Nie ukrywam, że przyszedłem tutaj, żeby zdobywać trofea. Uważam, że Lech powinien co roku grać o najwyższe cele. Indywidualnie chciałbym być najlepszym bramkarzem w Ekstraklasie. Wiem, że ten sezon nie był zbyt udany, ale wierzę, że uda nam się to zmienić w kolejnym – zauważa nowy zawodnik Kolejorza.

Van der Hart to pierwszy piłkarz, który w letnim okienku transferowym trafił do Lecha Poznań. Holender dołączy do zespołu wraz z początkiem okresu przygotowawczego, który rozpocznie się 13 czerwca.

Źródło: Materiały prasowe Lecha Poznań / fot. Lech poznan.pl / Przemysław Szyszka