Mikael Ishak przejdzie testy medyczne w Kolejorzu

Mikael Ishak blisko Kolejorza. Szwedzki napastnik po godzinie 19:00 wylądował na lotnisku Ławica, a we wtorek rano rozpocznie testy medyczne w Lechu Poznań. Jeżeli zakończą się one pomyślnie, 27-latek podpisze w środę kontrakt z drużyną ze stolicy Wielkopolski.

Przez ostatnie trzy i pół sezonu piłkarz występował w niemieckim 1.FC Nürnberg, z którym dwa lata temu awansował do 1. Bundesligi. Szwed wyraźnie przyczynił się do promocji drużyny z Norymbergi – strzelił 12 goli i dorzucił 8 asyst. W następnych rozgrywkach grał już w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech. W 29 spotkaniach zanotował tam 4 bramki oraz 4 kluczowe podania. Ishak wcześniej występował w duńskim Randers FC, gdzie w 78 spotkaniach strzelił 34 gole. W przeszłości był również zawodnikiem m.in. włoskiego FC Crotone, niemieckiego 1. FC Köln oraz szwajcarskiego FC St.Gallen.

Urodzony w Sztokholmie piłkarz jest czterokrotnym reprezentantem swojego kraju. W drużynie “Trzech Koron” zadebiutował w 2015 roku przeciwko Wybrzeżu Kości Słoniowej. Rok później, w spotkaniu z Estonią zdobył swoją pierwszą bramkę w seniorskiej reprezentacji. 27-latek był też członkiem drużyny olimpijskiej reprezentacji Szwecji na igrzyskach w Rio de Janeiro. Rozegrał tam trzy starcia i zaliczył jedno trafienie.

Szwed w poniedziałek o godzinie 19:20 wylądował na lotnisku Ławica. We wtorek przed południem rozpocznie testy medyczne. Jeżeli wyniki będą pozytywne, to w środę zostanie nowym piłkarzem Kolejorza.

Zdjęcie: lechpoznan.pl / fot. Przemysław Szyszka