MKS PR Gniezno najlepsze w turnieju w ramach Pucharu Polski!

Klub Sportowy AP Poznań wraz z Wielkopolskim Związkiem Piłki Ręcznej był organizatorem pierwszego etapu Pucharu Polski w piłce ręcznej. Do stolicy naszego regionu zmierzyć się z gospodyniami przyjechały zespoły MKS PR Gniezno i Sparty Oborniki.

Z losowania wynikło, że w pierwszym spotkaniu AP Poznań zmierzyło się z MKS-em Gniezno. Doskonale w to starcie weszły zawodniczki z pierwszej stolicy szybko obejmując trzybramkowe prowadzenie. Dopiero po pięciu minutach AP za sprawą Martyny Matysek zdobyło premierowe trafienie w tym spotkaniu. Poznanianki potrafiły nawet dojść rywalki na dwie bramki, ale MKS skrupulatnie wykorzystał grę w przewadze pewnie powiększając przewagę i pewnie wygrywając otwierające spotkanie!

Drugie starcie pomiędzy AP a Spartą było już lepszym w wykonaniu gospodyń. Od stanu 3:3 grały bardzo dobrze w defensywie i skutecznie w ataku co spowodowało zbudowaniem niezłej przewagi (6:3). Jednak Spartanki poderwały się do ataku i zdołały wyrównać stan spotkania. Poznanianki nie podłamały się i na przerwę zeszły z zapasem dwóch bramek. Po wznowieniu gry to Sparta była lepszą drużyną szybko odrabiając straty, a następnie obejmując prowadzenie, którego już nie oddały do końca.

Z kronikarskiego obowiązku podajemy, że w ostatnim spotkaniu Gniezno pokonało Spartę i awansowało do następnej rundy, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą wojewódzkiego Pucharu Polski z innego regionu.

• Klub Sportowy AP Poznań – MKS PR Gniezno 12:18
  • Sparta Oborniki – Klub Sportowy AP Poznań 14:12
  • MKS PR Gniezno – Sparta Oborniki 24:15