MKS PR URBIS Gniezno lepszy od JTC AZS Poznań w derbach Wielkopolski!

Ósma kolejka pierwszej ligi kobiet przyniosła długo wyczekiwane derby Wielkopolski! Zwiastowało to spore emocje i wypełniona po brzegi hala POSiR C z wypiekami na twarzy oglądała zmagania szczypiornistek!

Początek spotkania należał do zawodniczek z Gniezna, które szybko odskoczyły rywalkom. Po ośmiu minutach prowadziły już 6:2. Ta przewaga utrzymywała się dość długo, ale piękno piłki ręcznej polega na tym, że taką stratę można szybko zniwelować. I tak się też stało w 25 minucie kiedy to poznanianki doprowadziły do remisu po 12! Akademiczki zdołały wyjść nawet na prowadzenie 13:12. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do MKS-u, który rzucił cztery bramki z rzędu!

Po wznowieniu gry Gnieźnianki szybko dorzuciły kolejne dwa trafienia. Poznanianki zniwelowały straty do jednej bramki, by po chwili znowu przegrywać kilkoma trafieniami. Podopieczne Amelii Chmielewskiej nie poddawały się i w 45 minucie ponownie na tablicy wyników był remis (po 22). Następne pięć minut to popis umiejętności bramkarskich. Rzeczycka i Kobyłecka fantastycznie broniły dostępu do bramki nie przepuszczając żadnej piłki. Emocje udzielały się na ławkach trenerskich, gdzie obaj szkoleniowcy obejrzeli żółte kartki. W 50 minucie Ziółkowska dała prowadzenie poznaniankom! Znakomicie na tą sytuację odpowiedziały zawodniczki z pierwszej stolicy odrabiając straty z nawiązką i tym razem to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa w derbach!

Była to trzecia porażka z rzędu JTC AZS Poznań. Szansa na przełamanie niekorzystnej passy za dwa tygodnie w Krakowie podczas meczu z Cracovią.

JTC AZS Poznań – MKS PR URBIS Gniezno 24:27 (13:16)

JTC AZS: Przebierała, Rzeczycka – Sowa (1), Matyja (2), Kliszcz, Maziarz (5), Kaczanowska (2), Kowalaszek (1), Ziółkowska (12), Szajek (1)

MKS PR: Kobyłecka, Konieczna – Kasprowiak (10), Niedzielska (1), Siwka (2), Sawicka (3), Giszczyńska (3), Chojnacka (1), Bigoszewska-Jackowiak (1), Rachela, Matysek (2), Ślęzak (3), Łęgowska (1)