MUKS Poznań celuje w play-offy!

Drużyna MUKSu przystępuje do sezonu 2019/20 z dość znacznymi zmianami w składzie. Kluby zmieniły trzy podstawowe zawodniczki z poprzedniego sezonu, Karolina Olszewska przeszła do Polonii Warszawa, Patrycja Klatt przeszła do Ślęzy Wrocław oraz Marta Wdowiuk do Enea AZS Poznań.

W ich miejsce przyszły: Aleksandra Zięmborska z Enea AZS Poznań, Eliza Łakoma z Tęczy Leszno, Kinga Potraca z AZS AJP Gorzów Wielkopolski oraz kolejne wychowanki. 

Obecna sytuacja klubu pozwala drużynie na udział w play-offach. Miasto jako główny sponsor klubu dołożył w stosunku do ubiegłorocznej dotacji 20 tysięcy więcej, co pozwoli ze spokojem zrealizować założenia.

Wśród Muksiar jest kadrowiczka Marta Masłowska, która będzie reprezentowała klub i Poznań w kadrze juniorek.

W obecnym sezonie na poziomie pierwszej ligi nastąpiły drobne zmiany w rozgrywkach. MUKS będzie grać w grupie B i swoje rozgrywki rozpocznie już w najbliższą sobotę 5.10 meczem w Aleksandrowie Łódzkim gdzie spotka się z miejscowym SMS Basket. Pierwszy domowy mecz to 16.10 o godzinie 17.30 z rezerwami Enea AZS Gorzów Wielkopolski oczywiście w hali POSiR B.

Skład MUKS-u na sezon 2019/2020: Aleksandra Zięmborska, Weronika Woźniak, Julia Michalik, Justyna Różańska, Natalia Błaszczak, Magdalena Kowalewska, Magdalena Ratajczak, Paulina Pilichowska, Eliza Łakoma, Karolina Giżyńska, Marta Masłowska, Paulina Hantys, Weronika Papiernik, Kinga Potraca

Duet trenerski: Maciej Brodziński i Magdalena Leciejewska