Nenad Bjelica: Celem Lecha jest mistrzostwo!

Piłkarze poznańskiej lokomotywy wrócili do Poznania w poniedziałek. Zespół podzielony został na dwie części. Połowa drużyny przeszła badania progresywne, reszta trenowała przy Bułgarskiej. We wtorek nastąpiła zamiana ról – pod balonem zainstalowanym nad boiskiem ze sztuczną nawierzchnią trenowali gracze mający testy wytrzymałościowe za sobą.

Nenad Bjelica pytany o formę drużyny jest zadowolony z pracy jaką wykonali podczas dwutygodniowych urlopów. Trener zapewnia, że drużyna nie ma żadnego alibi i jest przekonany, że Lech będzie na wiosnę mocniejszą drużyną niż ta, która grała w końcówce 2017 roku. Celem jest mistrzostwo,

Na obóz z Kolejorzem ma pojechać Ołeksij Chobłenko, którego wypożyczenie z Chernomorca ma być sfinalizowane w czwartek. Bliski zmiany barw klubowych jest Piotr Tomasik z Jagiellonii Białystok, ale tutaj Bjelica nie ma pewności czy transfer nastąpi w tym okienku. Istnieje prawdopodobieństwo, że na obozie dołączy do zespołu jeszcze jeden ofensywny zawodnik. Chorwat zrezygnował z usług Denisa Rakelsa i Nickiego Bille, którzy mają wolną rękę w szukaniu nowego pracodawcy.

Przez pierwszy tydzień piłkarze będą pracować nad wytrzymałością. W niedzielę w samo południe przy Bułgarskiej (na boisku treningowym lub pod balonem, jeżeli warunki atmosferyczne nie będą sprzyjać) rozegrają sparing z Polonią Środa, a dzień później wyjadą na jedyne zgrupowanie, do Turcji. Tam czekają ich trzy mecze sparingowe. Po powrocie rozegrają jeszcze jeden mecz kontrolny, a 11 lutego zmierzą się w Gdyni z Arką.

[envira-gallery id=”508″]