Niesamowita końcówka zapewniła trzy punkty Polonii!

W pierwszym ligowym wiosennym spotkaniu piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na boisku w Świnoujściu z miejscową Flotą.

Od samego początku Polonia Środa posiadała przewagę i konstruowała kolejne akcje ofensywne ale brakowało wykończenia. Swoje sytuacje mieli Adrian Szynka, Krzysztof Biegański czy Paweł Mandrysz ale za każdym razem albo piłka mijała w bezpiecznej odległości bramkę gospodarzy albo na wysokości zadania stawał Daniel Kusztan – bramkarz Floty. Gospodarze ograniczyli się do wyprowadzania groźnych kontrataków ale w pierwszej połowie nie udało im się poważniej zagrozić bramce Mateusza Janczara. Tym samym po pierwszych czterdziestu pięciu minutach mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron spotkanie się otwarło a kibice zgromadzeni przed telewizorami oglądali naprawdę ciekawe widowisko. Oba zespoły starły się zdobyć bramkę i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jako pierwsi do bramki trafili rywale. Po rzucie rożnym piłkarze Polonii zdołali wybić piłkę po za pole karne ale ta szybko wróciła w obręb naszej szesnastki a strzałem głową Mateusza Janczara pokonał Dmytro Shevchuk. Polonia przegrywała i była w trudnym położeniu zwłaszcza że liderująca Radunia Stężyca wygrała swoje spotkanie. Ale nasz zespół po raz kolejny pokazał charakter i wolę walki. Dużo ożywienia wniosły zmiany przeprowadzone przez duet trenerski Kapuścinski – Duchała. Nasi szkoleniowcy po raz kolejny wykazali się trenerskim nosem.

W 87 minucie lewą stroną urwał się Damian Buczma i dośrodkował wprost do nadbiegającego Pawła Mandrysza który dopełnił formalności i doprowadził do wyrównania. Polonia nie zamierzała na tym poprzestawać i ruszyła do ataku żeby zdobyć pełną pulę. W doliczonym czasie gry faulowany niemal na linii szesnastu metrów był Przemysław Brychlik i sędzia podyktował rzut wolny dla naszego zespołu. Do piłki podszedł Damian Buczma i pięknym strzałem wyprowadził Polonię na prowadzenie. Nasz zespół nie oddał go już do końca spotkania i wywozi ze Świnoujścia trzy punkty.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski (46` Chraplak), Skrobosiński, Borucki, Henriquez, Kujawa (75` Sobkowiak), Zgarda, Nowak (46` Brychlik), Biegański (71` Buczma), Mandrysz, Szynka (60` Pawlak).

Flota Świnoujście wystąpiła w składzie: Kusztan – Stasiak, Shevchuk, Wiejkuć, Kołat, Bedliński, Prawucki, Peda, Harkot, Wawrzyniak, Kuzio.

Żółte kartki: Wiejkuć, Prawucki, Shevchuk, Kołat, Wawrzyniak, Staniszewski – Pawlak, Zgarda, Mandrysz

Bramki: Shevchuk (76`) – Mandrysz (87`), Buczma (90+3`)

relacja Łukasz Szarzyński