Nieznaczna porażka Grunwaldu z liderem

W meczu kończącym pierwszą rundę rozgrywek po dramatycznym spotkaniu zespół Wojskowych przegrał z plasującym się na drugim miejscu przed tym spotkaniem Sokołem Kościerzyna. Znakomite widowisko stworzyły w dniu dzisiejszym obydwie ekipy. Zespół Grunwaldu bardzo wysoko postawił poprzeczkę drużynie gości. Pierwszą część spotkania wygrali goście 12:11.

Druga połowa spotkania sprawiła, że emocje sięgały zenitu. W ostatniej minucie spotkania przy wyniku remisowym sędziowie podyktowali rzut karny dla Sokoła, którego na bramkę zamienił Maciej Reichel. Grając w osłabieniu Grunwald przeprowadził akcję, którą rzutem zakończył Michał Nieradko. Niestety dla poznańskiej drużyny interwencją meczu popisał się bramkarz gości i w ten sposób ze zwycięstwa i pozycji lidera mogli cieszyć się szczypiorniści Sokoła Kościerzyna.

WKS Grunwald Poznań – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 25:26 (11:12)

WKS Grunwald: Marek Baraniak (2 bramki), Krzysztof Westwal, Robert Fogler (2), Alan Harasymek (1), Michał Majewski (2), Krzysztof Martyński (3), Piotr Nowicki, Tomasz Gintowt (7), Filip Kurek, Patryk Piechowiak (1), Michał Nieradko (6), Piotr Wenta, Aleksander Pawłowski (1), Mateusz Lubiewski, Filip Tarko, Patryk Kulczyński

Sokół: Artur Kaczmarek, Tomasz Bronk, Maciej Reichel (4), Marek Piechowski, Krzysztof Jasowicz (5), Mateusz Babieracki (3), Jakub Reichel (7), Adam Konkel, Michał Derdzikowski (3), Łukasz Szala (2), Sebastian Sokołowski, Aleksander Bronk (2)