Nowy kontrakt Bartosza Kieliby z Wartą Poznań!

Kapitan Warty Poznań, blisko 30-letni Bartosz Kieliba będzie występował w ekipie „Zielonych” co najmniej do końca czerwca 2021 roku. – Skorzystaliśmy z opcji w kontrakcie i przedłużyliśmy umowę z Bartkiem o kolejny sezon – mówi dyrektor sportowy klubu, Robert Graf.

Bartosz Kieliba jest piłkarzem Warty Poznań od ponad 5 lat. Trafił na Drogę Dębińską 12 z Jaroty Jarocin przed rundą wiosenną sezonu 2015/16. Z miejsca stał się podstawowym obrońcą i kluczowym zawodnikiem drużyny, która skutecznie walczyła o awans do II ligi. Dwa lata później świętował z „Zielonymi” kolejny awans, tym razem na zaplecze Ekstraklasy.

Chcę tutaj zostać, bo czuję się częścią tego klubu. Nasza wspólna droga będzie trwała dalej i jestem z tego bardzo zadowolony – mówi kapitan Warty Poznań. – Wspinamy się razem po kolejnych sportowych szczeblach, ale nadal jesteśmy nienasyceni, nadal chcemy więcej i przy nadarzającej się okazji powalczymy o kolejny sukces. Czas pokaże, dokąd nas to zaprowadzi.

Skorzystaliśmy z opcji w dotychczasowym kontrakcie i przedłużyliśmy umowę o kolejny sezon. Stało się tak z jednej, bardzo prostej przyczyny: Bartek Kieliba jest jednym z kluczowych piłkarzy Warty Poznań, jej kapitanem i symbolem klubu, bo myślę, że można już tak mówić o Bartku – wyjaśnia Robert Graf, dyrektor sportowy „Zielonych”. – Ten kontrakt to także pewnego rodzaju nagroda za to, jak Bartek pracuje na treningach, w meczach i jaką rolę odgrywa w zespole także poza boiskiem. Cieszymy się, że nadal będzie częścią Zielonej Rodziny Warty Poznań.

Bartosz Kieliba ma na koncie 117 oficjalnych występów i 7 goli w Warcie Poznań. W obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi zdobył 2 bramki w 21 meczach.