Okazałe zwycięstwo futsalistek UAM-u w Pucharze Polski!

W drugiej rundzie Pucharu Polski w futsalu kobiet obrończynie tytułu na własnej hali podejmowały ekipę WSG / Sportis KKP Bydgoszcz.

Początkowe minuty to uważna gra w defensywie obu ekip chociaż zgodnie z przewidywaniami od początku na parkiecie przeważały poznanianki. Pierwszy gol padł w siódmej minucie. Piłkę po rzucie rożnym przechwyciła Czudzińska i prostopadłym podaniem uruchomiła Lichtenstein. Ta pewnie uderzeniem tuż przy słupku otworzyła wynik spotkania. Dodało to wiatru w żagle gospodyniom i przed przerwą zdołały jeszcze pięciokrotnie umieścić piłkę w siatce. Hattricka skompletowała Maja Kuleczka. Futsalistki z Bydgoszczy w końcówce pierwszej połowy zdołały również umieścić piłkę w siatce za sprawą Oleksiak.

Po przerwie UAM nie zwalniał tempa i w pięć minut zdobył pięć goli a na listę strzelczyń wpisała się nawet Dewicka. Swoje premierowe trafienia zaliczyły też debiutujące juniorki: Klaudia Wojtkowiak oraz Patrycja Małyszka. Bydgoszczanki podobnie jak w pierwszej odsłonie zdołały raz skierować piłkę do siatki i ustaliły wynik spotkania na 13:2 dla UAM-u.

AZS UAM Poznań – WSG / Sportis KKP Bydgoszcz 13:2 (6:1)

7′ Sandra Lichtenstein, 9,10,14,31′ Maja Kuleczka, 12′ Laura Czudzińska, 19′ Patrycja Sutkowska, 22′ Zofia Śliwińska, 23′ Dominika Dewicka, 24′ Klaudia Wojtkowiak, 25′ Alicja Zając, 27′ Aleksandra Jankowska, 33′ Patrycja Małyszka – 18′ Paulina Oleksiak, 36′ Olena Klepatska

Widzów: około 100

AZS UAM: Dominika Dewicka – Laura Czudzińska, Aleksandra Jankowska, Sandra Lichtenstein, Patrycja Sutkowska
Rezerwowe: Anna Laskowska, Marta Zielińska, Patrycja Małyszka, Zofia Śliwińska, Alicja Zając (C), Klaudia Wojtkowiak, Maja Kuleczka, Eliza Ostrowska, Gabriela Przybył

WSG Sportis KKP: Kamila Rosińska – Aleksandra Witczak, Karolina Majda, Weronika Helińska (C), Aleksandra Stasiak
Rezerwowe: Paulina Oleksiak, Patrycja Świątek, Alicja Piechocka, Weronika Andrzejewska, Agnieszka Glinka, Olena Klepatska, Daria Sokołowska, Justyna Zabłotna