Okazałe zwycięstwo GSS Grodzisk nad Ostrovią w derbach!

Drugoliwe derby Wielkopolski zapowiadały się niezwykle emocjonująco. Do wicelidera tabeli z Grodziska przyjechała czwarta ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego.

I to zawodniczki Ostrovii lepiej weszły w to spotkanie od początku przechodząc do natarcia. W ciągu pierwszych 10 minut trzykrotnie wywalczyły rzut rożny. Ich gra wysokim pressingiem była problematyczna dla gospodyń. Dopiero w 9 minucie udało się wyprowadzić pierwszą kontrę. Dośrodkowanie z prawej flanki było jednak za mocne dla Guzik i została wyrzucona poza pole karne. W 17 minucie Knuła wychodziła sam na sam, Janeda szybko wyszła z bramki skracając kąt i zażegnała niebezpieczeństwo. Trzy minuty później ponownie doszło do pojedynku Knuła – Janeda. Bramkarka GSS-u zanotowała kolejną udaną interwencję na swoim koncie. 24 minuta przyniosła okazję na zdobycie bramki dla gospodyń. Marek zmarnowała jednak okazję uderzając obok słupka. W 36 minucie GSS wyprowadził zabójczą w skutkach kontrę. Prostopadłym podaniem została uruchomiona Franek i w sytuacji sam na sam umieściła piłkę tuż przy słupku. Trzy minuty później w polu karnym została sfaulowana Sutkowska, jedenastkę na bramkę pewnie zamieniła Marek.

Te dwie bramki odmieniły obliczę spotkania przez 35 minut na murawie zdecydowanie przeważały zawodniczki Ostrovii ale stracone bramki zdecydowanie podcięły im skrzydła.

Trzy minuty po wznowieniu gry Sutkowska wypuściła w bój Walkowiak. Górą w tym starciu była Zmyślona. Ostrovia błyskawicznie odpowiedziała, Knuła jednak po raz kolejny musiała uznać wyższość Janedy. W 63 minucie Walkowiak ponownie znalazła się sam na sam z bramkarką. Zamiast strzelać z okolic 16 metra próbowała dryblować i Zmyślona zdołała wyłuskać futbolówkę. Dwie minuty później Franek wbiegła w pole karne i znakomicie obsłużyła Marek. Efektowne u derzenie zewnętrzną stroną buta znalazło drogę do siatki tuż przy słupku! Ostrovia odpowiedziała w 69 minucie. Ładne uderzenie Marczak z rzutu wolnego przeleciało tuż nad poprzeczką.

Trzy minuty później Walkowiak popisała się indywidualną akcją. Pomimo podwojonego krycia i chwilowej straty zdołała odzyskać piłkę i zagrać do Marek. Pierwsze uderzenie jeszcze zdołała obronić Zmyślona, ale przy dobitce była już bezradna. Marek była bliska czwartego trafienia w 75 minucie. Futbolówka po efektownym uderzeniu zatrzymała się tylko na słupku. Poprawiać próbowała jeszcze Franek, ale uderzenie było bardzo niecelne. Wynik spotkania minutę później ustaliła Sutkowska, która po indywidualnym rajdzie pewnie umieściła piłkę w siatce. Ostrovia zdołała jeszcze poderwać się w 85 minucie. Uderzenie Lis z dystansu ze spokojem obroniła Janeda.

GSS Grodzisk po tym zwycięstwie plasuje się nadal na drugim miejscu, ale już tylko ze stratą trzech punktów do lidera. Ostrovia z kolei spadła na piąte miejsce w ligowej tabeli.

GSS Grodzisk Wielkopolski – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 5:0 (2:0)

36′ Martyna Franek, 39, 65, 72′ Sylwia Marek, 76′ Patrycja Sutkowska

Widzów: około 80 (w tym pięciu z Ostrowa cały czas dopingujących swoją drużynę!)

GSS Grodzisk: Emilia Janeda – Martyna Franek (77′ Wiktoria Kowala), Patrycja Kuleczka (80′ Patrycja Fórmaniak), Aleksandra Guzik (80′ Joanna Piechocka), Aleksandra Kuleczka (56′ Karolina Kowalska), Patrycja Sutkowska, Agnieszka Mocydlarz (56′ Aleksandra Szymańska), Joanna Walkowiak (80′ Joanna Zimny), Sylwia Marek, Anna Szulc (C), Izabela Drozdowska
Trener Rafał Jakubiak

Ostrovia:  Zuzanna Zmyślona – Marta Durska (88′ Amelia Goplarek), Sabina Napieralska, Angelika Kamińska (70′ Julia Michalak), Małgorzata Knuła, Sandra Świerblewska (C), Adrianna Marczak, Emilia Paluch, Paulina Lis, Anna Grajaszek (70′ Klaudia Kukuła) , Maria Gościniak (55′ Aleksandra Krawiec)
Trener Łukasz Pawlak

[ngg src=”galleries” ids=”134″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]