Okazałe zwycięstwo Polonistek na inaugurację!

Na inaugurację sezonu 2021/2022 pierwszej ligi kobiet do Środy Wielkopolskiej przyjechał spadkowicz z kobiecej ekstraklasy Rolnik Głogówek.

Bardzo dobrze w to spotkanie weszły gospodynie i pierwsze 25 minut spotkania toczyło się pod ich dyktando. Już w szóstej minucie było blisko otwarcia wyniku. Szukalska została wypuszczona sam na sam z bramkarką, górą była jednak Dąbek a dobitka powędrowała nad bramką. Trzy minuty później futbolówka znalazła już drogę do siatki. Nogalska ładnym uderzeniem na dalszy słupek zdobyła pierwszą bramkę w tym spotkaniu! Polonistki chciały pójść za ciosem. Uderzenie głową Ciesiółki w 13 minucie Dąbek sparowała na słupek, a dobitka Hyżej została zablokowana przed defensywę Rolnika. Dziesięć minut później groźną kontrę wyprowadziły przyjezdne. Fenomenalną interwencją popisała się Parecka. Wyciągnęła się jak struna i wpierw sparowała piłkę na słupek by po chwili spokojnie złapać ją w bramkarskie rękawice.

Znakomicie na tą akcję odpowiedziała Polonia. Z około 40 metrów rzut wolny wykonywała Grońska. Zdecydowała się z takiego dystansu uderzyć bezpośrednio na bramkę czym zaskoczyła bramkarkę rywalek, która z piłką wpadła do bramki! Równie błyskawiczną odpowiedź na boiskowe wydarzenia dał Rolnik. W 26 minucie dośrodkowanie w pole karne Polonii  z rzutu wolnego trafiło do Sobkowicz, która pewnie trafiła do bramki gospodyń. Polonistki jeszcze przed przerwą próbowały podwyższyć prowadzenie. W 40 minucie Nogalska wypuściła Wielińską, na raty z tym uderzeniem poradziła sobie Dąbek. Bramkarka Rolnika górą była również pięć minut później kiedy ze spokojem obroniła uderzenie schodzącej ze skrzydła Szukalskiej.

Dwie minuty po przerwie Ciesiółka miała dwie okazje na podwyższenie prowadzenia. Wpierw jej uderzenie obroniła Dąbek, a po chwili skrzydłowa gospodyń przeniosła piłkę nad bramką. W 54 minucie gospodynie dopięły swego. Dośrodkowanie z rzutu rożnego skutecznie zamknęła Hyża i Polonia znowu prowadziła dwoma bramkami. Cztery minuty później w polu karnym faulowana była Drożak. Do jedenastki podeszła Ciesiółka. Trafiła jednak w słupek, ale do futbolówki błyskawicznie dopadła Wielińska i posłała ją do siatki pomiędzy nogami Dąbek. W 63 minucie prowadzącą zawody Katarzyna Lisiecka-Sęk po raz drugi wskazała na jedenasty metr. Tym razem jedna z zawodniczek Rolnika zagrała ręką. Karnego egzekwowała Wojtecka i pewnym uderzeniem zdobyła piąte trafienie dla Polonistek!

W 70 minucie tuż zza linii pola karnego gospodynie miały rzut wolny po faulu na Ciesiółce. Kapitalnie w samo okienko uderzyła Nogalska i wpisała się po raz drugi na listę strzelczyń! Siódme trafienie dla Polonii miało miejsce w 79 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego skutecznie uderzeniem głową zamknęła Ciesiółka. Ostatni strzelecki akord miał miejsce w 87 minucie. Z kontrą wyszedł Rolnik, akcję próbowała przerwać Szewczyk. Interwencja była na wpół udana. Co prawda odebrała piłkę rywalce ale niefartownie skierowała piłkę do własnej bramki.

Było to jednak bardzo dobre spotkanie w wykonaniu gospodyń. Siedem bramek i dobra gra sprawiły, że jest to udane otwarcie sezonu. Dobrze przepracowany okres przygotowawczy pozwala z optymizmem patrzeć na ten sezon.

Polonia Środa Wielkopolska – Rolnik Głogówek 7:2 (2:1)

9, 70′ Klaudia Nogalska, 24′ Klaudia Grońska, 54′ Dominika Hyża, 58′ Kamila Wielińska, 63 (k)’ Roksana Wojtecka, 79′ Katarzyna Ciesiółka – 26′ Agata Sobkowicz, 87′ Aniela Szewczyk – bramka samobójcza

Polonia: Parecka – Nowak, Hyża, Ratajczak (C), Szewczyk – Grońska (Grzybowska), Drożak (Wojtecka) – Szukalska (Brzykcy), Nogalska, Ciesiółka – Wielińska (Walczak)

Rolnik: Dąbek – Ejzel, Leszczyńska, Aleksandra Sobkowicz, Wojdyło, Wojtas, Agata Sobkowicz (C), Duda, Pilarska, Chruściel, Wrzeciono
Rezerwowe: Giercuszkiewicz, Kuczek, Benroth, Juchno, Poremba