Okazałe zwycięstwo Polonistek nad SMS-em II Łódź

W spotkaniu 8. kolejki pierwszej ligi kobiet średzka Polonia podejmowała niewygodnego dla siebie rywala UKS SMS II Łódź. W dotychczasowej historii spotkań pomiędzy tymi ekipami gospodynie jeszcze nigdy nie wygrały.

Już w siódmej minucie Polonia objęła prowadzenie. Opłacił się wysoki pressing, Wielińska przejęła piłkę na wysokości pola karnego, wbiegła w nie i zagrała do Ciesiółki. Z jej uderzeniem poradziła sobie łódzka bramkarka, futbolówka jednak trafiła pod nogi Mikołajczak. Ta bez najmniejszych problemów trafiła do pustej siatki. Dziesięć minut później było już 2:0. Głębokie dośrodkowanie z linii środkowej boiska do Ciesiółki głową przecięła Bałdyga. Ta interwencja była strasznie niefortunna w skutkach, ponieważ futbolówka wpadła do siatki nad zaskoczoną golkiperką SMS-u. W 32 minucie padła trzecia bramka dla Polonii. Kapitalnie w polu karnym do dośrodkowania z rzutu rożnego wyskoczyła Wielińska i głową skierowała piłkę do siatki.

Po przerwie dobrą okazję na podwyższenie miała Wojtecka. Ładnie dryblingiem minęła rywalkę, ale futbolówka przeszła tuż obok słupka. Bramka numer cztery padła w 77 minucie. Wojtecka prostopadłym podaniem wypuściła Mikołajczak. Ta minęła dwie rywalki i pewnym uderzeniem skierowała futbolówkę do siatki. W końcówce spotkania swoich okazji na zdobycie honorowego trafienia szukały łodzianki. Dwukrotnie piłka przeszła po poprzeczce i raz bardzo dobrą interwencją popisała się Parecka.

Polonia Środa Wielkopolska – UKS SMS II Łódź 4:0 (3:0)

7, 77′ Julia Mikołajczak, 17′ Oliwia Bałdyga – bramka samobójcza, 32′ Kamila Wielińska

Polonia: Parecka – Nowak, Drożak, Ratajczak, Szewczyk – Grońska (Karasińska), Nogalska (Falkowska) – Ciesiółka (Szukalska), Walczak (Wojtecka),  Wielińska (Grzybowska) – Mikołajczak