Okazałe zwycięstwo UAM-u w starciu z AWF-em

Dzisiejszy wieczór przyniósł niezwykle ciekawie zapowiadające się starcie w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski futsalu kobiet. Obie ekipy zostały wzmocnione zawodniczkami ekstraklasowej Polonii Poznań w związku z przerwą zimową na trawie.

Już w pierwszej minucie wynik mogła otworzyć Sandra Lichtenstein, ale na posterunku była Katarzyna Siejka. Cztery minuty później zawodniczka UAM-u nie zmarnowała okazji. Wykorzystała nonszalancję Klaudii Jędraszyk, która zaczęła dryblować pod własną bramką. Odebrała jej piłkę i zdobyła premierową bramkę w tym meczu. Dziewiąta minuta przyniosła drugie trafienie. Krysia Cywińska huknęła z dystansu i podwyższyła prowadzenie. Dwubramkowe prowadzenie UAM-u wprowadziło luz w grze. Podopiecznym Wojciecha Weissa wychodziło niemalże wszystko. Zawodniczki AWF-u musiały sporo biegać za piłką, która chodziła jak po sznurku pomiędzy nogami futsalistek z Moraska. 11 minuta to pierwsza okazja na bramkę niezwykle aktywnej Jankowskiej, Siejka mądrze zamknęła długi róg. Trzy minuty później popularna Janka wykończyła zespołową akcję i nie zmarnowała piłki wyłożonej przez Cywińską. Dopiero po trzeciej straconym golu AWF miał pierwszą bramkową sytuację. Niestety Jędraszyk uderzyła niecelnie. Tuż przed syreną kończącą pierwszą połowę Jankowska wykorzystała niepewną interwencję Siejki i po raz drugi cieszyła się z bramki.

Pięć minut po wznowieniu gry na przebój poszła Czudzińska zgrała piłkę do lepiej ustawionej Lichtenstein. Futbolówka po zapoznaniu się z oboma słupkami znalazła drogę do siatki. Chwilę później była kopia bramkowej sytuacji z tą różnicą, że tym razem uderzenie “Lichty” było niecelne. Wynik spotkania w 25 minucie indywidualną akcją ustaliła Jankowska. AWF próbował zdobyć chociaż honorowe trafienie, ale uderzenia najaktywniejszej Jędraszyk były albo niecelne albo pewnie interweniowała Napierała.

Dzisiejszy mecz pokazał, że gospodynie miały słabszy dzień, a z kolei rywalkom wychodziło niemalże wszystko!

AWF Poznań – UAM Poznań 0:6 (0:4)

5, 22′ Sandra Lichtenstein, 9′ Krystyna Cywińska, 14, 17, 25′ Aleksandra Jankowska

Widzów: około 50

AWF: Katarzyna Siejka – Natalia Adamska, Agata Ratajczak, Aleksandra Chojecka, Angelika Lewicka, Paulina Kuchanek, Klaudia Jędraszyk, Dominika Sobolewska, Anita Brykcy, Aleksandra Stefaniak, Ewelina Zalaszewska, Natalia Powchowicz
Trener: Paweł Kalinowski

UAM: Anna Napierała – Sandra Lichtenstein, Laura Czudzińska, Krystyna Cywińska, Julia Zalożna, Wiktoria Zalożna, Amanda Majewska, Karolina Koszal, Żaneta Pawlik, Aleksandra Jankowska
Trener: Wojciech Weiss

Tabela AMW:

1. Uniwersytet Adama Mickiewicza 4 12 31-2
2. Politechnika Poznańska 4 7 12-7
3. Akademia Wychowania Fizycznego 3 4 15-8
4. Uniwersytet Przyrodniczy 3 3 7-14
5. Uniwersytet Ekonomiczny 4 0 4-38

[envira-gallery id=”12381″]